BM Kadın (Un Women) Avrupa ve Asya Bölge Temsilcisi Meral Güzel ve BM Kadın Tacikistan heyeti KADEM Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, kadın girişimciliği deneyimleri ve “İnovasyonda Kadın” projesi hakkında bilgi aldı.

BM Kadın Tacikistan ofisinden ve alanında uzman kişilerden oluşan bir çalışma grubu İstanbul’a geldi.

Amacı Türkiye’deki kadın girişimciler için destek veren kamu kuruluşlarını ve özel kurumları ziyaret edip, gözlemlerde bulunma olan grup, KADEM’i de ziyaret ederek deneyimler konusunda istişarelerde bulundu.

KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın ve Yönetim Kurulu üyesi Sezen Güngör’ün “İnovasyonda Kadın” projesinin sunumunu yaptığı toplantıda, heyet Tacikistan’da kadın girişimcilik ekosisteminin kurulmasına ön ayak olmayı amaçladıklarını belirtti.

“İnovasyonda Kadın” projesinin finalistlerinden Servet Akçaalan, Nilay Nalbantoğlu ve Özge Coşut’un da projeyi hayata geçirirken yaşadıkları deneyimleri anlattığı buluşmaya, KADEM Ekonomi ve İş Dünyası Komisyonu’ndan Arzu Odabaşı, Ülkü Farımaz, Oya Kalender ve Ayşe Ören de katıldı.

Tacikistan’da çalışan kamu görevlileri ve BM çalışanlarından oluşan heyet, KADEM ekibiyle geliştirilebilecek işbirlikleri hakkında paylaşımlarda bulundu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top