KADEM, BM KSK 68. OTURUMUNDA KADIN DESTEK MERKEZİ PROJESİNİ ANLATACAK

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), 11- 22 Mart 2024 tarihlerinde New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu 68. Oturumuna bu yıl iki etkinlikle katılıyor. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde “Yoksulluğun ele alınması, kurumların güçlendirilmesi ve cinsiyet perspektifi ile finanse edilmesi yoluyla cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve tüm kadın ve kız çocuklarının güçlendirilmesinin hızlandırılması” ana temasıyla gerçekleştirilecek oturumda KADEM, STK forumu kapsamında KADEM Kadın Destek Merkezlerini anlatacağı bir panel düzenleyecek.

KADEM’in kadınların çok yönlü güçlendirilmesi konusunda imza projelerinden olan Kadın Destek Merkezi modelini, NGO CSW/NY bünyesinde anlatılacağı “Walking Together For Holistic Wellbeing: Alternative Practices From Women’s Centers” başlıklı paralel etkinlik, 12 Mart Salı, 10.30 (EDT)’da Türkevi’nde gerçekleşecek.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak panelde, dünyadaki kadın destek merkezleri ve sığınma evlerinin iyi uygulama örneklerinden biri olan KADEM Kadın Destek Merkezleri konuşulacak. Moderatörlüğünü KADEM Yönetim Kurulu Üyesi, Dr. Öğr. Üyesi Nursem Keskin Aksay’ın yapacağı panelde, Women’s Rights Information Center adına Lil Corcoran, Faces of Hope adına Jean Fisher, Women Welfare Organisation adına Amna Rumaisa, Malikah adına Rana Abdelhamid ve Türkiye’den KADEM adına Aslıhan Nişancı konuşmacı olarak yer alacak.

KADEM, 2014 yılındaki Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu 58. Oturumuyla başlattığı gözlemci katılım sürecini, 2015 yılından itibaren etkinlik düzenleyici olarak yürütmektedir.

Tarih: 12 Mart Salı, 10.30 (EDT)
Yer: Türkevi, Turkish House 821 First Avenue

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top