Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu ve iş kadınları, New York’ta bu yıl 60.’sı gerçekleşen Kadının Statüsü Komisyonu (KSK) oturumuna bağlı yan etkinlikte “Türkiye’nin W20 Deneyimi”ni anlattı. 16 Mart Çarşamba günü Birleşmiş Milletler (BM) binasında düzenlenen etkinlikte, BM Kadın Örgütü İcra Direktör Yardımcısı Lakshmi Puri, Türkiye’ye W20’deki liderliğinden dolayı teşekkür etti.

16 Mart Çarşamba günü Kurucu Başkan Sare Aydın tarafından BM Binası’ndaki “Türkiye’nin W20 Deneyimi” adlı yan etkinlikte yapılan sunumda, 2015 yılında Türkiye’nin başkanlığında Antalya’da gerçekleşen G20 Liderler Zirvesi’nde oluşturulan Kadın 20 (W20) grubu anlatıldı.

Aydın, G20 ülkelerine, Antalya’da alınan kararları hatırlatarak, Suriye’deki iç savaştan kaçan sığınmacılar sorununu çözme çağrısında bulundu.

Kadın ve ekonomi için öncelik alanlarını belirlediklerini bildiren Aydın, iş ve yaşam dengesinin kilit bir rol olduğunu söyledi.

Etkinlikte konuşan BM Kadın Örgütü İcra Direktör Yardımcısı Lakshmi Puri, W20’ye gösterdiği yüksek siyasi sahiplenmeden dolayı Türkiye’ye teşekkür etti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top