KADEM Bursa Temsilciliği Faaliyete Başladı

3 Eylül 2016, Bursa

KADEM, 3 Eylül 2016 Cumartesi günü Osmangazi ilçesinde yer alan Bursa Temsilciliği’nin açılışını yaptı. Açılışta, KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Bursa Temsilcisi Hatice Şahin konuşma yaptı.

KADEM Bursa temsilciliği 3 Eylül 2016 Cumartesi günü düzenlenen açılış programının ardından faaliyete başladı.

Temsilciliğin açılışı için düzenlenen programda KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, Bursa’daki KADEM misyonunu anlattı. Evliyalar şehrinin aziz büyüklerini rahmetle anan Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin kahraman kadınlarına da bir kez daha teşekkür etti.

Yılmaz: ” KADEM olarak, Antalya, Ankara, Batman, Denizli, Elazığ, Erzurum, G. Antep, K. Maraş, Karabük, Konya, Malatya, Sakarya, Trabzon’un ardından da Bursa’da kadın sorunlarını müzakere etmek ve çözüm getirmek için sahadayız. Kadınları toplumsal hayatta daha da güçlendirmek için destek olmaya devam edeceğiz.

Şehirleri ayakta tutan unsurlardan biri de kadınlardır. Tarihimizdeki öncü kadınlarla elele tutuşup bu halkayı genişletmeliyiz. Osman Gazi’nin ilk eşi, Şeyh Edabali’nin kızı, Mücevher Kadın sıfatına sahip olan Malhun Hatun, Gülçiçek Hatun, Osmanlıya çeyizi ile giden Devlet Hatun, hayır ve hasenatıyla Bursalıların gönlünde taht kurmuş, Müslüman olduktan sonra Nilüfer adını alan Holofira, ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen, erkekler yokken kalenin güvenliğini sağlayan Bacıyanı Rum kadınları ve daha nicelerine ev sahipliği yapmış kadim şehir Bursa daha nice öncü kadınlara da ev sahipliği yapacaktır.”

KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da, konuşmasına Ahmet Hamdi Tanpınar’ın şiiriyle başladı:

“Bursa’da bir eski cami avlusu,
Küçük şadırvanda şakırdıyan su;
Orhan zamanından kalma bir duvar…
Onunla bir yaşta ihtiyar çınar
Eliyor dört yana sakin bir günü.
Bir rüyadan arta kalmanın hüznü
İçinde gülüyor bana derinden.
Yüzlerce çeşmenin serinliğinden
Ovanın yeşili göğün mavisi
Ve mimarîlerin en ilâhisi.”

Bursa’da temsilcilik açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayraktar, yeni temsilcilik ile ilgili hedefleri anlattı:

“Yaklaşık üç yıldır medeniyet değerlerimizi ihya etme gayreti içinde olduğumuz KADEM bünyesinde yeni bir kapı açıyoruz.

Evliyalar şehri Bursa’da, Emir Sultan Hazretleri’nin manevi huzurunda, Cihan İmparatorluğu kurucusu Osman Gazi’nin yanı başında, her mahallesinde bir Allah dostunun bulunduğu güzel Bursa’da kendimize yeni bir koza örüyoruz. İnşallah bu mekan, Bursa’nın ipek kozaları kadar bereketli olur, Bursa’nın değerli kadınlarına, değerli hizmetlere mekan olur.”

KADEM Bursa Temsilcisi Hatice Şahin, yeni görevindeki vizyonunu açıkladı:

“KADEM olarak bizlerin tek derdi var; ahlaki manevi öz değerlerine saygı temelinde, ortak iyi, ortak mazi, ortak istikbal şuuru etrafında bir evrensel değerler toplumu inşa etmek! Ve bunu yaparken biliyoruz ki, sadece ülkemizde değil bizim tüm İslam coğrafyasına, dünya kadınlarına katkılarımız, uluslararası platformlarda bitmeyecek tükenmeyecek sözlerimiz var…”

Vali İzzettin Küçük’ün yaptığı konuşmanın ardından, KADEM Bursa Temsilciliği’nin kurdelesi kesildi ve faaliyete başladı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top