KADEM Bursa Temsilciliği “Kültür ve Gelecek” Konulu Bir Söyleşi Gerçekleştirdi

4 Şubat 2017, Bursa

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bursa Temsilciliği Başbakan Başmüşaviri Dr. Savaş Ş. Barkçin’in konuk olduğu “Kültür ve Gelecek” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kadem Bursa Temsilciliği Kültür-Sanat Komisyonu kültür ve gelecek konulu bir söyleşi düzenledi. İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa konuk olan Başbakan Başmüşaviri Dr. Savaş Ş. Barkçin, medeniyetimizin dününü, bugününü ve yarınını; gelenek, kültür, dil, modernizim, tarih, bilim ve sanat perspektifinde irdeledi.

Ülkemiz ve dünyadan, gelenek ve kültürle ilgili örnekler veren Barkçin, özümüze dönmemiz gerektiğini, ancak bu şekilde kendimize ve bizden yardım isteyenlere yardımcı olabileceğimizi vurguladı. Dünyadaki yönetim şekillerine de değinen ve bununla ilgili bilgiler veren Barkçin; “Daha çok zengin ülkeler imparatorluk ile yönetilir” diyerek, bunun günümüzdeki en çarpıcı örneğininse İngiltere olduğunu belirtti.

“Fas’ta Türkçe isimli bir şehir var”

Anadilimizde her geçen gün yabancılaşmanın biraz daha arttığına dikkati çeken Barkçin, Türkçe’nin dünyanın birçok yerinde hala kullanıldığını ve buna dair örneklerinde olduğunu vurgulayarak, Fas’ta Türkçe isimli bir şehir olduğunu ve birçok kişinin bundan haberdar olmadığını söyledi.

“Çok bilgili olmaya gerek yok. Adam ol yeter” diyerek sözlerinde devam eden Savaş Ş. Barkçin, kompleksi bırakıp bir an önce kendimiz olmamız gerektiğini, dünümüzü, bugünümüzü çok iyi bilmemiz gerektiğini, sadece bilgili olmanın yetmeyeceğini ahlaklı olmak da gerektiğini belirtti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top