KADEM Çanakkale Temsilciliği Açıldı

7 Nisan 2018, Çanakkale

KADEM’in 33. temsilciliği olan Çanakkale Temsilciliği, 7 Nisan 2018 Cumartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Mehmet Akif Ersoy’un Torunu Selma Argon ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM’in 33. il temsilciliği olan Çanakkale Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş yaptığı açılış konuşmasında; KADEM Çanakkale olarak birçok kadına ışık olacaklarını, Türkiye’nin aydınlık geleceği için fikir üreterek bunları eyleme dönüştürmek için çalışacaklarını ifade etti.

Aynur Tuna Yavaş’ın ardından konuşan Çanakkale Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, KADEM’in yaptığı çalışmalardan örnekler vererek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “KADEM, ulusal ve uluslararası arenada kadın problemlerine etkin çözümler bulmak amacıyla kurulan ve bu alanda başarılı çalışmalara imza atan, kadın STK’lara yepyeni bir vizyon kazandıran önemli bir sivil toplum kuruluşudur.”

“Toplumun tamamlayıcısı ve birleştiricisi olmak, kahraman kadınların bize bıraktığı en önemli miras”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın; Nezahat Onbaşı, Safiye Hüseyin, Kara Fatma gibi nice kahraman kadının yazılan destana katkı sağladığı, köklü bir tarihe sahip olan Çanakkale’de KADEM Temsilciliği’ni açmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Zorlu şartlarda büyük bir gayret ve fedakârlıkla çalışan kahraman kadınların bize bıraktığı en önemli miras; toplumun tamamlayıcısı ve birleştiricisi olmak. Bugün her alanda etkinsek, kendimize güveniyorsak, bu mirasın ufkumuzu genişletmesinden, bize güç vermesindendir. Hedeflerimize hayat vermek için Yeni Türkiye’nin yeni kadın hareketi olarak çıktığımız yolda, cinsiyet adaleti diyerek kadın ve erkeğin birbirini tamamlayan ve dengeleyen eşdeğer iki parça olduğunu savunuyor ve bu amaçla projeler üretiyoruz. Kadın, iş hayatında var olurken annelik görevini de üstleniyor. Bunlar arasında dengeyi sağlayabilmek için olaya toplumsal cinsiyet adaleti perspektifiyle yaklaşarak kadınların iş ve aile yaşamı arasındaki çoklu rolün hafifletilmesi için politikaların üretilmesi gerekiyor.” dedi.

Başkan Aydın’ın ardından konuşan Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise KADEM’in kısa sürede büyük başarılar elde ettiğinden bahsederek, STK’lar açısından bakıldığında KADEM’in güzel bir örnek olduğunu vurguladı. Turan: “KADEM, kadın hareketlerinde yerli ve milli duruşuyla birlikte kendisini hissettiren, birçok STK’ya nasip olmayan bir başarı geçmişini sağlayarak bu hareketlerin toplumun değerleriyle birlikte de yürütülebileceğinin güzel bir örneğidir.” dedi.

“KADEM, kadın sorunlarına farklı bakış açılarıyla çözüm üretmeye çalışıyor”

Mehmet Akif Ersoy’un Torunu Selma Argon ise konuşmasında Çanakkale’nin kendisi için değer ve öneminden bahsetti. Argon, artık Çanakkale’ye daha sık gelmeye çalışacağını ve KADEM Çanakkale Temsilciliği ile birlikte güzel işler yapacaklarına inandığını vurguladı.

Son olarak söz alan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, KADEM’in kadınların sorunlarına farklı bakış açılarıyla çözüm üretmeye çalışan bir dernek olduğunu ve kadınıyla erkeğiyle herkes için daha adil, iyi ve güzel bir dünyaya giden yolu aydınlatmaya büyük katkı sağladığını vurguladı.

Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Mehmet Akif Ersoy’un Torunu Selma Argon, Yönetim Kurulu, 33. il temsilciliğimiz olan Çanakkale Temsilciliği’nin açılışına katılmak için yurdun dört bir yanından gelen temsilcilerimiz ile aile fotoğrafı çektirdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top