KADEM, Darülaceze Sakinleriyle İftarda Buluştu

22 Mayıs 2019, İstanbul

KADEM, paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun herkese sirayet ettiği Ramazan ayını, atmosferine uygun idrak edebilmek amacıyla Darülaceze bahçesinde iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğinde; KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç KADEM üyeleri ve KADEM Vakfı Yurtlarında kalan kız öğrenciler Darülaceze sakinleriyle bir araya geldi.

Ramazan’ın bereketini paylaşmak için bir araya gelinen iftar yemeğinin ardından konuşan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Darülaceze’nin yaklaşık 125 yıldır din, dil, ırk hiçbir fark gözetmeden bütün insanlara kucak açmış ve “yaratılanı yaratandan ötürü” sevme anlayışıyla misafirlerini ağırlamış olduğundan bahsederek asırlık çınarlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Gümrükçüoğlu; “Örfümüzde “Ak saçlı”, “aksakallı” olarak vasıflandırdığımız büyüklere hürmet etmenin, mağfiret ve rahmet vesilesi olduğunu ifade eden bir geleneğe sahibiz. Kimliğimizin inşası ve şahsiyetimizin gelişmesinde siz büyüklerimizin bilgi ve tecrübeleri daima yol göstericimiz olmuştur. Biz, farklı kuşakların aynı toplumda yaşadığı ve birbirinden beslendiği bir dünya tasavvur ediyoruz. Zira nesiller arası bağın kopması sebebiyle bilgi ve kültür aktarımının sekteye uğramasının medeniyetimize ne kadar zarar verdiğinin farkındayız. Bizi hayata hazırlayan ve dualarıyla her zaman yanımızda olan büyüklerimizin tecrübe ve hoşgörüsü ile gençlerimizin dinamizmi birleştiğinde, birbirine kenetlenmiş bu toplumun daha da güçleneceğine inancımız sonsuz” dedi.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Gümrükçüoğlu’nun ardından konuşan Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ise konuşmasında 125 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Darülaceze’den ve hizmetlerinden bahsetti. Cebeci, Darülaceze’ye gelenlere aşkla ve şevkle hizmet verdiklerini söyledi.

Gençlerin asırlık çınarlarla aralarındaki gönül köprülerini güçlendirmek ve daimî kılmak için Darülaceze bahçesinde kurulan iftar soframız, konuşmaların ardından hediye takdimi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top