Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), sosyal sorumluluk partneri olduğu İstanbul Esenler Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Ninni Festivali’nin 21 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek kapanış programında yer aldı.

21 Mayıs 2016, İstanbul

Esenler’deki Dr. Kadir Topbaş Kongre Merkezi’nde saat 14’te başlayan programa, KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın ile KADEM üyesi Esra Albayrak katıldı.

Programda yaptığı konuşmada Sare Aydın, ninniler ile kültür arasındaki ilişkiyi vurgularken, Esra Albayrak da ninnisiz büyüyen savaşın çocuklarının yaşadığı drama dikkat çekti.

8 Mayıs Pazar günü Anneler Günü’nde başlayan festivalin açılış programına, 11 Balkan ülkesinden sanatçılar katılarak, dünya annelerinin aynı ezgilere ve farklı sözlere sahip ninnileri seslendirmişti.

13 gün süren festivalde, anne, baba, dede ve nineler çocuklara ninniler okuyup masallar anlattı. Bilgi ve ninni yarışmalarıyla renklenen festivalde kukla örme yarışması gibi etkinlikler düzenlendi.

“Bana Bir Ninni Söyle Anne” sloganıyla gerçekleşen festivalin kapanış programında, dereceye giren yarışmacılar hediyelerini Sare Aydın ile Esra Albayrak’tan aldı.

Esenler Belediyesi, dünyanın ilk ninni festivalini geçen yıl düzenlemişti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top