KADEM, Kayapınar Belediyesi’nce, Diyarbakır’daki STK’ların kadın komisyon üyelerinin katıldığı kahvaltılı buluşma programına katıldı. Kadın, çocuk ve gençlerin sorunlarının tartışıldığı programa KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, KADEM yönetim kurulu üyeleri, KADEM Vakfı Genel Müdürü Nuh Kurt, Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükran Mermut ile çok sayıda STK’nın kadın komisyonu başkan ve üyeleri katıldı. 

1 Nisan 2017, Diyarbakır

Diyarbakır’da uzun yıllardan sonra STK’ların kadın komisyonu başkan ve üyelerinin dinlenildiği programda; kadın, çocuk ve gençlerin sorunları konuşularak çözüm önerileri sunuldu.

Programda konuşan KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, programdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “biz KADEM olarak Doğu’dan Batı’ya Türkiye mozaiğiyiz. Diyarbakır olmadan bir bütün olmuş sayılmayız” dedi. Aydın, Diyarbakır’ın STK gönüllüsü kadınlarıyla daha güçlü olacağını vurguladı.

Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükran Mermut; Diyarbakır’da ilk kez STK’ların Hanım komisyonları bir araya getirilerek sorunları ve sıkıntıları dinlenildi. Oldukça samimi bir ortamda yapılan etkinliğimizde, gelecek süreçte neler yapılabileceğini tartıştık. Çok iyi ve anlamlı bir etkinlik oldu. Hanımlarımız bu tür etkinliklerin devam etmesi talebinde bulundu. Bizde Belediye olarak, bu tür etkinlikleri ileriki günlerde de sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top