Kadın ve Demokrasi Vakıf (KADEM) Eğitim İçerikleri İle Uzaktan Eğitim Kapısı’nda

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), Türkiyede kadın hakları alanında toplumsal bilinci artırmak amacıyla KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu editörlüğünde eğitim modülleri hazırlamaya devam ediyor.

Eğitimler ile kamu çalışanlarının; kadın çalışmaları, güvenli bir toplum ve adil bir geleceğin inşası konularında bilgilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Eğitim modüllerinde kamu çalışanlarının ücretsiz olarak yararlanabileceği birçok içerik yer alıyor.

Kamu çalışanları T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin dijital eğitim platformu Uzaktan Eğitim Kapısı üzerinden eğitimlere erişim sağlayabilecek. Platform sayesinde eğitimlerin Türkiyedeki yaklaşık 4 milyon kamu çalışanına ulaşması hedefleniyor.

KADEM, kadınların hak, hukuk ve onurlarını koruma mücadelesinde; aileyi ve kadınları ilgilendiren meselelerde; uygulanabilir, kalıcı çözümler üreten, adalet merkezli bir söylem oluşturma gayretiyle farkındalık çalışmaları yürütmeye ve eğitim faaliyetlerini her geçen gün genişletmeye devam ediyor.

KADEM, eğitim çalışmalarının kalitesini artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Uzaktan Eğitim Kapısı’ndan faydalanacak. Uzaktan Eğitim Kapısı, kamu çalışanlarının ihtiyaçlarına uygun bilgi, beceri ve yetkinliklerle donatılması için T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilmektedir. Uzaktan Eğitim Kapısı ayrıca tüm kamu kurumlarının eğitim ve geliştirme faaliyetlerini de yürütmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın destekleriyle yapılan iş birliği çerçevesinde KADEM tarafından hazırlanan modülün ilk eğitimi Kadının Yasal Hakları eğitimidir. Kadın Yasal Hakları eğitimi, 4 milyon kamu çalışanın yer aldığı ve 200 milyonu aşkın izlenme sayısına ulaşan Uzaktan Eğitim Kapısı üzerinden sunuluyor.

Toplumun kadın hakları konusunda bilgilendirilmesini amaçlayan ve KADEM Hukuk Kurulu Başkanı Avukat Helin Görgül’ün anlatımıyla hazırlanan rehber niteliğindeki eğitim;

  • Evlilik,
  • Boşanma,
  • Kadına yönelik şiddette hukuki ve idari başvuru yolları,
  • 4857 Sayılı İş Kanunu’nda kadınlara yönelik düzenlemeler ve benzeri birçok konuyu içeriyor.

Hayat boyu öğrenme kültürünü dijital öğrenme ortamı ile bütünleştiren Uzaktan Eğitim Kapısı’na Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve KADEM iş birliğiyle eklenecek yeni içeriklerle eğitimler zenginleştirilecek ve kadınların toplumumuzdaki önemi vurgulanarak farkındalık oluşturulmaya devem edilecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top