Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ekibi, New York’ta bu yıl 60.’sı gerçekleşen Kadının Statüsü Komisyonu (KSK) oturumuna katılarak “İnovasyonda Kadın” projesini tanıttı. 13 Mart Pazar günü KSK hazırlık toplantısına katılan KADEM ekibi, 3 gün boyunca New York’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

14 Mart Pazartesi günü Başkan Sare Aydın tarafından Thai Cultural Center’da yapılan sunumda, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve fikirlerinin nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmelerinin yolları anlatıldı.

Türkiye’deki kadın örgütlenmesini, etkililik konusunda dünya kadın örgütleri ile rekabet edebilecek düzeye getirmeyi amaç edinen KADEM, 3 yıldır BM KSK oturumlarına katılıyor.

Oturumun ardından TÜRKEN Vakfı’nı ziyaret eden ekip, KSK izlenimlerini ve “İnovasyonda Kadın” projesinin ayrıntılarını vakıf üyeleriyle paylaştı. Ziyaret sırasındaki toplantıda, sıcak ilişkilerin ve işbirliğinin artırılması konusunda iki vakfın üyeleri istişarede bulundu.

TÜRKEN Vakfı ziyaretinden sonra KADEM ekibi, New York’taki Türkiye Başkonsolosluğu’nun Türk heyeti için düzenlediği resepsiyona katıldı. Başkonsolos Ertan Yalçın’ın sıcak karşılaması ile gerçekleşen resepsiyona, BM Kadın STK birimi başkanı da katıldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top