Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 23 Mayıs 2017 Salı günü Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek Emine Bakan’ın duruşmasına katılacak.

Emine Bakan henüz 17 yaşında ve engelli bir genç kızdı. 21 Ekim 2013 günü, babasının yanına gitmek üzere evinden çıktı ancak bir daha evine dönemedi. Olay günü kızlarının başına bir şey geldiğini anlayan aile, hemen ilgili birimlere başvurdu ve kızlarının bulunmasını istedi. Ancak maalesef aradan 12 gün geçtikten sonra, 2 Kasım 2013 tarihinde kızlarının ölüm haberini aldılar. Kızının ölüm haberini alan baba Şakir Bakan, tam 4 yıldır kızının ölümüne neden olan kişilerin en ağır cezayı alması için hukuk mücadelesi veriyor.

Önce Emine’nin bir trafik kazasında öldüğünü öğrenen baba, yaptığı araştırmalar sonucunda aslında Emine’nin, Erhan Tunç tarafından kaçırıldığını, Afyon’da bir birahaneye bırakıldığını, başka kadınlar ile birlikte birkaç gün “çalıştırıldığını!!”  ve daha sonra Afyon’da bulunan bir birahaneye “çalıştırılmak!!” için gönderildiğini öğrenmiştir. Kaza günü Emine, pavyon çalışanlarından biri ile ve yine pavyon sahibinin aracı ile bu kez Denizli’de farklı bir birahaneye “çalıştırılmak!!” için götürülmek istenmiş ve her nasılsa aracı kullanan kişi olaydan yara bile almamışken, kaza sonucu Emine hayatını kaybetmiştir.

Emine’yi kaçıran kişi ile pavyon sahiplerine dava açılmış ancak hiçbiri bugüne kadar tutuklanmamıştır. Yani küçük yaşta zorla alıkonulan, fuhuşa sürüklenen, hayatı elinden alınan küçük yaştaki Emine’nin ölümü ile ilgili bugüne kadar suçlu bulunamamıştır.

Emine Bakan’ın ölümünden sonra babası tarafından verilen mücadele ile faillerin kimliklerinin tespit edilebilmiş olması yeterli değildir. Emine Bakan’ın ailesinin ve bizlerin isteği; öncelikle sorumluların tutuklanması, bu olaya sebebiyet veren ve kadınların bedeni üzerinden para kazanan kişilerin tespit edilmesi, genç bir kızın hayatını elinden alan ve ailesine en ağır acıyı yaşatan kişilerin tamamının, bir daha hiçbir ailenin bu acıyı yaşamaması için indirimsiz en ağır cezayı almalarıdır.

 Bu nedenle KADEM üyeleri, Bakan ailesinin hukuk mücadelesine destek vermek ve Emine için adaletin sağlanması amacıyla 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 11:15’de Denizli Adliyesi önünde toplanarak bir kamuoyu açıklaması yapacak ve davaya müdahil olma talebiyle duruşmaya katılacaktır.

Siz değerleri basın mensuplarımızın bilgisine sunarız.

Kadın ve Demokrasi Derneği

KADEM

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top