KADEM Erzincan Temsilciliği Açıldı

14 Mayıs 2018, Erzincan

KADEM’in 41. temsilciliği olan Erzincan Temsilciliği’nin açılışı 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü gerçekleşti. Açılışı; KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çakıroğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu yaptı.

KADEM Erzincan Temsilcisi Birgün Büşra Eren yaptığı açılış konuşmasında; kadınların sorunlarına çözümler bularak onların sesi olmak için KADEM Erzincan olarak gönüllü olduklarını ifade etti.
Temsilcilik açılışında konuşan KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çakıroğlu, kültür ve medeniyet şehri Erzincan’da kadın sorunlarını sahaya inerek çözmek için bulunduklarını, kadınları toplumun her alanında güçlendirmek için Erzincan’da da çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

“KADEM, bugün binlerce kadınla birlikte yürüyen yeni nesil bir dernek”

Çakıroğlu KADEM’in, kadın meselelerine çözüm üreterek uygulanabilir kadın politikalarının geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, ayırım yapmadan 5 yıl önce 16 kadınla herkesi kucaklayarak yola çıktığını ve bugün binlerce kadınla birlikte yürüyen yeni nesil bir dernek olduğunu açıkladı. Çakıroğlu, yürekleri dağlayan Özgecan Davası ile ilk kez sahaya inerek kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında durduklarını ve farkındalık yaratmayı başardıklarını vurgulayarak: “Bugün “acaba KADEM bu konuda ne söyledi?” diyerek herkesin dikkatle takip ettiği çalışmalara imza atan bir dernek haline geldik” dedi.

KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çakıroğlu’nun ardından konuşan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınları sosyal hayata kazandırmanın herkesin görevi olduğunu belirterek, KADEM Erzincan Temsilciliği’nin de buna imkân sağlayan çalışmalar yapacağına inandığını söyleyerek temsilcilik çalışmalarında destekleyici olacaklarını açıkladı.

Temsilcilik açılışında son olarak konuşan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise KADEM’in kuruluş amacından bahsederek “Kadınların hak ve özgürlüklerini koruyarak kadın meselelerine çözüm üretmek için kurulan KADEM’in kuruluşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bütün çalışmalarınızda yanınızda olacağız” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top