KADEM Eskişehir Temsilciliği Açıldı

16 Aralık 2017, Eskişehir

KADEM’in 24. temsilciliği olan Eskişehir Temsilciliği, 16 Aralık Cumartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM Eskişehir Temsilcisi Hatice Kaya yaptığı açılış konuşmasında Eskişehir’e hitap eden, kadın politikalarının geliştirilmesine ve kadınların kalkınmasına katkı sağlayan güzel işlere imza atmayı hedeflediklerini ifade etti.

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın: “ Seyyahların güzergâhı, İpek Yolu’nun can damarı, Battal Gazi’nin ve Şeyh Edebali’nin yurdu, Eskişehir’de, Türkiye genelinde 24. temsilciliğimizi açıyor olmaktan dolayı KADEM olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Kadınları siyasal, sosyal ve ekonomik anlamda güçlendirmeyi hedefleyen söylem ve politikalar üretiyor, projeler yürütüyor, farkındalık kampanyaları düzenleyerek kadınları geliştirici eğitimler ve sorunlarına yönelik çözüm üretecek çalıştaylar gerçekleştiriyoruz. Cinsiyet adaleti kavramı, kadın ve erkeğin birbirini tamamlayan, dengeleyen iki parça olduğunu ifade ediyor. Günümüzde kadın ve erkek arasında suni, haksız bir eşitlik yarışı var. Bu yarış kadının ev içindeki meziyetlerini zaafa uğratarak farkında olmadan onları tüketiyor. Adalet kavramının tüm insanları kuşattığı, ülkelerin ve ulusların birbirlerinin Hakkı’nı adilce gözettikleri bir dünya diliyorum. Ve inanıyorum ki kadınların da söz sahibi olduğu bir dünyada daha adil daha barışçıl bir anlayış hâkim olacak.”

“Hedefimiz, kadınların katılımını arttırarak daha etkin olmalarını sağlamak”

Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Harun Karacan yaptığı konuşmada: “Ülkemizin 2023-2071 vizyonunda,  kadınlarımızın daha fazla yer alacağına inanıyoruz. KADEM Eskişehir Temsilciliği’ni, kadına ve topluma faydalı işler yapmak için çıktıkları bu yolda cesaretleri ve emekleri için tebrik ediyorum” dedi.

Temsilcilik açılışında son konuşmayı yapan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak: ”Ülke olarak kadınların; sosyal, siyasal, ekonomik hayata katılımı konusunda çok önemli gelişmeler kaydettik. Hedefimiz, kadınların katılımını arttırarak daha etkin olmalarını sağlamak. Demokrasimizin en aktif unsuru kadınlar olmalı. 15 Temmuz’da eli silahlı katillerin üstüne cesaretle yürüyen kadınlarımız sonsuza kadar akıllarımızda ve kalplerimizde yaşayacak. Eskişehir, KADEM’le birlikte daha güçlü, daha cesur yürüyecek” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top