KADEM, 06 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 14:00’te KADEM Genel Merkezi’nde “FETÖ Darbe Girişiminin Uluslararası Boyutu ” konulu bir panel düzenliyor.

7 Ağustos 2016, İstanbul

Moderatörlüğünü KADEM Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz’ın yaptığı panelde, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın, İstanbul Medipol Üniversitesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Levent Korkut konuşmacı olarak yer aldı.

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “FETÖ’nün Kaos Planı ve Uluslararası Boyutu” başlığı ile yaptığı konuşmada, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) uluslararası yapılanmasını,  kaos planını ve bu planın uluslararası boyutunu, FETÖ’nün darbe girişimindeki dış politik nedenleri anlattı.

Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın “Uluslararası Sistem ve 15 Temmuz Darbe Girişimi” başlığı altında Türkiye’nin demokratik gelişimi açısından darbe girişimini ve sonuçlarını uluslararası boyutta ele alarak, Avrupa ve ABD’nin darbe girişimine karşı tepkisini değerlendirdi.

Yrd. Doç. Dr. Levent Korkut “FETÖ’nün Hukuki Açıdan Uluslararası Boyutu” başlığı ile FETÖ darbe girişiminin dünya siyasal hayatındaki yerini, dünyadaki diğer darbelerle hukuki açıdan karşılaştırdığımızda ortaya çıkan tabloyu değerlendirerek, darbe girişimi sonrası 3 ay süreliğine ilan edilen OHAL’in dünyanın farklı ülkelerindeki uygulamalarını ve FETÖ lideri Gülen’in iadesi sürecini hukuki açıdan değerlendirdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top