KADEM ‘Dezavantajlı Genç Kızlar İçin
Sosyal Koruma: Geleceğe İşbaşı Projesi’
Yan Etkinliği ile BM Kadının Statüsü Komisyonu
63. Oturumunda!

KADEM, kadının insan haklarını sağlayarak; hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı, temek hak ve özgürlükler, sürdürülebilir kalkınma ve demokrasinin güçlendirilmesine katkı sağlayan bir sivil toplum örgütüdür. Kadına ve aileye yönelik her alanda çalışmalarını sürdüren KADEM, dezavantajlı bir grup olan devlet korumasındaki genç kızların sosyal ve ekonomik hayata uyumlarına yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından biridir.

Kadın kalkınmasında, ulusal ve uluslararası dinamikleri göz önüne alan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Birleşmiş Milletler’in 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla her yıl New York Genel Merkezinde düzenlediği Kadının Statüsü Komisyonu (KSK) oturumlarını takip etmek ve yan etkinlikler düzenlemek üzere yan etkinlikler düzenlemek üzere 5 yıldır New York’ta bulunuyor.

Bu yıl 11-22 Mart 2019 tarihleri arasında 63. Oturumu düzenlenecek olan Kadının Statüsü Komisyonu toplantıları dolayısıyla 11-16 Mart tarihleri arasında New York’ta bulunacak olan KADEM, 2 farklı etkinlik gerçekleştirecektir.

Genç kızların hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde var olmalarına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü ‘Geleceğe İşbaşı Projesi’ni anlatmak üzere KADEM bu yıl BM Kadının Statüsü Komisyonunun 63. Oturumuna “Dezavantajlı Genç Kızlar İçin Sosyal Koruma: Geleceğe İşbaşı Projesi” başlıklı yan etkinlikle katılım sağlıyor. Etkinlikte KADEM’in 2015 yılından beri yürütmekte olduğu projenin detayları paylaşılacak. Projenin paydaşları olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan temsilcilerin yanında projenin mentörlerinden de temsilcinin katılacağı etkinlikte bu yılki tema olan “Sosyal Koruma Sistemleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlenmesi İçin Kamu Hizmetlerine ve Sürdürülebilir Altyapıya Erişim” temasına yönelik iyi bir örneklik paylaşılmış olacaktır. Bu etkinlikle sosyal korumada sivil toplum, kamu ve özel sektör iş birliğiyle yürütülen iyi uygulamaları tüm dünyadan gelen binlerce kadın sivil toplum temsilcilerinin bulunduğu KSK platformunda duyurmak amacını taşıyoruz.

Kadın ve Demokrasi Derneği Dış İlişkiler ve Projeler Direktörü Sezen Güngör’ün moderatörlüğünü yapacağı panelde KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Av. Derya Yanık KADEM tanıtım sunumunu gerçekleştirecek. KADEM İş Dünyası ve Ekonomi Komisyonu Başkanı ve Proje Mentörü Arzu Odabaşı, proje hakkında genel bilgi verecek ve projenin mentörlük ayağını aktaracak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Temsilcisi, projede bakanlığın rolünü anlatacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’nı temsilen katılan Yunus Erdoğan ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın projedeki rolü ve diğer çalışmalarını aktaracaktır.

Tarih  : 12 Mart 2019
Saat    : 08.30 – 10.00
Yer      : 4W 43 Building 4 West 43rd Street. New York, NY 10036 – AQUA ROOM

Konu:

Social Protection for Disadvantegous Girls: Job for the Future Project
Dezavantajlı Genç Kızlar İçin Sosyal Koruma: Geleceğe İşbaşı Projesi
(BM Kadının Statüsü Komisyonu 63. Oturumu Yan Etkinliği)

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top