KADEM Gençlik, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 13.00’da KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli” düzenleyerek, Afrika’da kültür, hukuk, siyaset ve ekonomiyi konuşacak.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gençlik komisyonu, 10 Aralık 2016 tarihinde KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli”nin 2.sini düzenliyor.

Saat 13:00’da başlayacak panelde; kültür, hukuk ve ekonomi alanlarında Afrika konuşulacak. KADEM Gençlik Komisyonundaki öğrencilerimizden Cahide Firdevs Güleç’in moderatörlük yapacağı panelde; Özlem Algır, Şevin Kilerci, Erkut Kalkavan, Cemile Tuna, AbdülKerim Auwal , Ahmed Yunus, Hamza Souley, Büşra Geçgel, Berceste Gündüz konuşmacı olarak yer alacak.

KADEM Gençlik’in sosyal medyadan duyurduğu panel hakkında, “Afrika denilince aklınıza sadece atletizm şampiyonları ve saat satıcıları mı geliyor? Şüphesiz ki sığlıktan kurtulmanın vakti geldi!. Gelin daha kapsamlı konuşalım” çağrısı yapıldı.

Panelin amacı; Afrika ülkelerini genç bakış açısıyla, Nijerya, Somali ve Etiyopya baz alınarak inceleyerek, bölgenin önemli dinamikleri hakkında gençleri bilgilendirmek. Panel aynı zamanda bölgeye olan ilgiyi artırmak, farklı ülkelerin yapılarını irdeleyerek gençlere değişik bakış açıları kazandırmak amacını taşıyor.

 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top