Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gençlik Komisyonu, 6-8 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi kapsamında düzenlenen Gençlik Fuarı’na katıldı.

Stand kurarak zirvenin katılımcılarına derneğin faaliyetlerini anlatan KADEM Gençlik, 3 gün boyunca fuarda olacak.

2016 yılında 4. kez düzenlenerek Genç Türkiye Zirvesi,  “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” vizyonu ile gençliği bir araya getiriyor.

“Güçlü Yarınlar İçin Bilgi Toplumu”, “Bilgi Ekonomisi ve Bütünsel Kalkınma”, “Vasatlıktan Kurtulmanın Yolları: Bilgi Gençliği”, “Teknoloji ve İnovasyon Odaklı Yeni Nesil Üniversiteler” gibi konu başlıklarında oturumların düzenlendiği zirveye; bakanlar, siyasetçiler ve girişimciler katılarak gençlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

Zirve öncesi, ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmanın ve çözüm üretmeye çalışmanın ülke kalkınmasına katkıda bulunacağına gönülden inandıklarını söyleyen Genç Türkiye Zirvesi ekibi, evrensel değerlere bağlılığı, uluslararası standartlarda bilgi üretimi, gelişime ve değişime ayak uydurması, özgün araştırma ortamı, kaliteli eğitimi, dinamik kadrosu ile güçlü bir gelecek vizyonu için hazırlandıklarını vurguladı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top