KADEM Gençlik, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 13.00’da KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli” düzenleyerek, Afrika’da, eğitim, hukuk, siyaset ve ekonomiyi konuştu.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gençlik komisyonu, 10 Aralık 2016 tarihinde KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli” düzenledi.

Saat 13:00’da başlayan panelde, kültür, eğitim, hukuk, siyaset ve ekonomi alanlarında Afrika konuşuldu. KADEM Gençlik komisyonundan KADEM Gençlik Komisyonundaki öğrencilerimizden Cahide Firdevs Güleç’in moderatörlük yaptığı panelde; Özlem Algır, Şevin Kilerci, Erkut Kalkavan, Cemile Tuna, AbdülKerim Auwal , Ahmed Yunus, Hamza Souley, Büşra Geçgel, Berceste Gündüz konuşmacı olarak yer aldı.

Panelin başında konuşan KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Safa Koçoğlu, nüfusun yarısının 25 yaşın altında olduğu Afrika’nın gençler tarafından anlatılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Koçoğlu; “Birbirimizi tanıdıkça daha çok severiz, severek paylaşırsak daha güzel kardeş oluruz” sözleriyle Kapsamlı Ülke Analizi panellerinin amacını anlattı.

Ülkelerinin geleneksel kıyafetleri ile sunum yapan Nijeryalı Hamza Souley ve Somalili AbdülKerim Auwal’ın kültürleriyle ilgili verdikleri ilginç ayrıntılar katılımcıların alkışları ile karşılık buldu.

KADEM Gençlik’in hukuk sistemi, medya, siyaset, eğitim ve ekonomi başlıklarıyla Nijerya, Etiyopya ve Somali ülkelerini kapsamlı bir şekilde analiz ettiği “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli”nin 3.’sünün de kısa zamanda gerçekleştirileceği duyuruldu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top