1 Ekim 2016, İstanbul

KADEM Gençlik, 1 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 13’te KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli” düzenleyerek, Latin Amerika’da medya, eğitim, hukuk, siyaset ve ekonomiyi konuştu.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gençlik komisyonu, 1 Ekim 2016 tarihinde KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli” düzenledi.

Saat 13:00’da başlayan panelde, medya, eğitim, hukuk, siyaset ve ekonomi alanlarında Latin Amerika konuşuldu. KADEM Gençlik komisyonundan Ebru Aracı’nın moderatörlük yaptığı panelde, yine komisyon üyesi Kübra Anar, Zeynep Duygu Demir, Günercan Dilaver, Tuğba Kumru, Furkan Gencer, Merve Bircan, Hasan Tokuz, Burak Demir, Yasemin Atasever, Merve Aktaş, Nimet Bastık, Beyza Betül Bezci, Oğuzhan Taşdemir, Ayşe Çakır ve Hacer Kaya yer aldı.

Panelin başında konuşan KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Safa Koçoğlu, Latin Amerika’nın üç ülkesi Brezilya, Arjantin ve Meksika’yı incelerken yoğunlaşılacak başlıkları anlattı.

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, panelin başlangıcında KADEM Gençlik’i çalışmalarından ve 15 Temmuz sürecindeki duruşlarından dolayı tebrik ederek, Latin Amerika’yı incelemenin önemine vurgu yaptı:

“Hepinizin coşkulu yüreklerini selamlıyorum. Sözlerime başlarken diyorum ki: birliğiniz, beraberliğiniz, kardeşliğiniz daim olsun. Belirtmek isterim ki beni en heyecanlandıran toplantılar, siz gençlerle birlikte olduklarımdır. Hiçbir faaliyet, gençlerin gözündeki ışığa ve umuda şahit olmak kadar, o umut ve ışığı artırmaya vesile olmak kadar ruhuma serinlik vermiyor. Şu gözlerinizdeki ışık daim olsun.

Dünyanın gerçekleriyle aracısız yüzleşen, bilgiye kolay erişen gençlere kimse kül yutturamaz. Kimse bu gençliği provoke edemez. Büyük medeniyetimizin büyük davasını omuzlarında hisseden siz KADEM Gençliği! Emniyet içinde, güven içinde ulaşacağımız yarınlar da sizinle olacaktır.

Biliyorum ki sizin özgüveniniz, sizin gayretiniz bu ülkenin en büyük teminatıdır. Gençlik, yüreğin dolup taşmasıdır; gençlik aşktır; gençlik heyecandır. Ama aynı zamanda akıldır, irfandır, muhakemedir. Geleceğe bakmaktır, geçmişi sorgulamaktır. Bütün mesele yüreklerinizi ulvi değerlerle, bilgi birikimiyle, yüce ideallerle doldurmanızdır.

İşte bugün tam da bu noktadan hareketle yola çıktık ve ‘Kapsamlı Ülke Analizi Paneli’ nde bir araya geldik. Bugün KADEM Gençlik, Latin Amerika’yı konuşuyor. Latin Amerika’nın sadece Rio Karnavalı, salsa ve Che Guavara’dan ibaret olmadığı çağrısıyla toplanıp, siyaset, ekonomi, hukuk, medya ve eğitimini genç bakış açısıyla irdeliyor. Brezilya, Arjantin ve Meksika örnekleminde bölgenin önemli dinamiklerini ele alıyoruz. Farklı ülkelerin yapılarını inceleyerek değişik ve zengin bakış açıları kazandırabilmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda var olan benzerliklerin de ortaya çıkması ve vurgulanmasını amaçlıyoruz.”

Panelde KADEM Gençlik, hukuk sistemi, medya, siyaset, eğitim ve ekonomi başlıklarıyla Brezilya, Arjantin ve Meksika ülkelerini kapsamlı bir şekilde analiz ediyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top