KADEM Gençlik Komisyonu,
“Bir Buz, İki Paten/Binlerce Hayat”
Söyleşisi Düzenlendi

18 Mart 2019, İstanbul

KADEM Gençlik Komisyonu “Bir Buz, İki Paten/Binlerce Hayat” söyleşisi ile Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak’ı Genel Merkez’de ağırladı.

Gençlik Komisyonu üyelerinin ve gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen söyleşide Albayrak, başarıya giden yolda karşılarına çıkan engelleri, bunları nasıl aştıklarını ve umudunu kaybetmeden çıktığın yolda mücadele etmenin önemine değindi. Albayrak yaptığı konuşmada ‘‘Güneşi hedefledik ıskalasak da yıldızlarla beraber olduk.” diyerek hedeflenen şeylere ulaşmak için mücadeleden vaz geçmemek gerektiğine dikkat çekti. Albayrak, “Bana yıldız yeter demeyin. Sizin hedefiniz daima güneş olsun.’’ diyerek büyük yenilgilerden Avrupa Şampiyonası’na uzanan ve birçok gencin hayatına dokunan hikâyelerini anlattı.

“Bir işte motive olmak istiyorsanız mutlaka bir hikâyeniz olsun”

Halit Albayrak konuşmasında Türk insanına en çok hitap eden branşın buz hokeyi olduğuna inandığını ifade ederek, “Bu yola çıktığımda o çocuklarla beraber pateni alıp kaydım ve süreç içinde de buz hokeyinin rehabilitasyon için birebir bir spor olduğunu gördüm.” dedi. Bir amaç uğruna dertlenen insanlara ihtiyaç olduğunu söyleyen Albayrak, “Önünüzdeki hiçbir zorluk sizin inancınızdan büyük değil. 10 yılda dertlendiğiniz işin tepe noktasına gelirsiniz. Bir işte motive olmak istiyorsanız mutlaka bir hikâyeniz olsun.’’ dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top