”KADEM Gençlik Komisyonu III. Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı’na Başvurular Başladı”

“Dönüşüm”
26-28 Nisan 2018, İstanbul, Türkiye

Çalıştay Hakkında

• 18-25 yaş aralığına sahip Türk, yabancı uyruklu ve mülteci gençlerin katılımıyla gerçekleşecek olan çalıştay da katılımcı ülkelerdeki gençlerin ve kadınların dünya üzerindeki değişim içerisinde aldıkları rollerin niteliğini ve bu rollerin geliştirilmesinde ülkelerin hangi noktada olduklarının belirtilmesi amaçlanmaktadır. Bu süreçte gençlerin ve kadınların dönüşüme uyum sağlamaları için neler yapılabileceğinin analiz edilecektir. İngilizce bilme zorunluluğu yoktur.

• Dijital Çağ, Liderlik, Medeniyet, Sosyal Hareketler, Semboller, Ütopya, Sosyal Medya, Girişimcilik, Küresel Kriz olmak üzere 9 başlık bulunmaktadır.

• Proje sayesinde düşüncelerini özgürce dile getiren farklı; sosyal, ekonomik, kültürel ve etnik kimliğe sahip genç katılımcılar, ortak bir konuyu tartışmak ve çözüm bulmak hedefi ile bir araya gelerek gençler arası iş birliğini arttırmak, aktif ve dinamik bir nesil bir araya gelerek “Dönüşüm” içerisinde yer alan katılımcılardan dünyanın her yerine dokunacak evrensel çözüm önerileri geliştirmeleri ve durum tespitleri yapmaları hedeflenmektedir.

Katılım
Aktif katılımcı olmak isteyen kişiler www.kadem.org.tr de yer alan başvuru formunu 05.04.2018 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir. Ön elemeyi geçmiş olan adaylar internet sitemizde açıklanacaktır.

Ulaşım
Seyahat ve transfer masrafları katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Konaklama
Katılımcıların konaklama ve yemek masrafları program bütçesinden karşılanacaktır. Katılımcılar kişisel taleplerinden kendileri sorumludur. Dernek ve sponsor bu talepleri karşılamayacaktır.

5 Nisan 2018 Son Başvuru
9 Nisan 2018 Kesin Katılımcı Listesi
26-28 Nisan 2018 Çalıştay

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top