KADEM Gençlik Komisyonu Tarafından
5. Kapsamlı Ülke Analizi Paneli Düzenlendi

23 Şubat 2019, İstanbul

KADEM Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen Kapsamlı Ülke Analizi Paneli’nin beşincisi 23 Şubat Cumartesi günü gençlerin yoğun katılımı ile Genel Merkez’de gerçekleştirildi. Dünyanın farklı bölgelerinde bulunan çeşitli ülkelerin; kültür, eğitim, hukuk, siyaset ve kadın konularında incelenerek gençler tarafından anlatıldığı Kapsamlı Ülke Analizi Paneli’nin 5’incisinde Doğu Asya’yı ele alındı.

Panel, KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Ebru Aracı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından Kore’nin incelendiği ilk oturumla başladı. Dizi sektörü denilince son yıllarda akıllarda yer etmiş olan ülkenin eğitim alanında yaptığı yatırımlar, öğrencilerin yoğun tempoda çalışmasının sosyal sonuçları, istihdam olanakları ve yaşam şartları ele alındı.

Karşılıklı zıtlığın denge içerisinde bulunduğu ve birbirinin içinde olduğunu anlatan kavram Yin Yang’ın oldukça önemsendiği ülke Çin’in ele aldığı ikinci oturumda; ülkenin tarihi, düzenledikleri festivaller, sahne sanatları ve bunların ülke ekonomine etkileri konuşuldu.

Panelin son oturumunda; geleneklerine olan bağlılıklarıyla bilinen Japonya’nın disiplinli çalışmaya verdikleri önem, teknoloji alanında kaydettikleri ilerlemeler, ülkedeki hayat şartları, sosyal, siyasal ve ekonomik alanlardaki durumları gençler tarafından incelenerek tartışıldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top