KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, Genç Kadın Liderlik Eğitim Programı’na Katıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İslam İşbirliği Teşkilatı İstişari Kadın Konseyi desteğiyle düzenlenen ‘’Ally For Future Genç Kadın Liderlik Eğitim Programı’’  2-11 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da gerçekleşiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, başkanlığını Dr. Esra Albayrak’ın yürüttüğü İİT Kadın Konseyi’nin dünyadaki Müslüman kadınlar için yeni bir umut ve önemli bir platform olduğunu söyledi.

On gün sürecek Ally For Future Genç Kadın Liderlik Eğitim Programı’na, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ve gözlemci statüsünde olan 50 farklı ülkeden 60 kişi katılım sağlarken, program içinde gerçekleşen oturumlara da yerli yabancı birçok davetli katılıyor.

Ally For Future Genç Kadın Liderlik Eğitim Programı’nda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, başkanlığını Dr. Esra Albayrak’ın yürüttüğü İİT Kadın Konseyi’nin dünyadaki Müslüman kadınlar için yeni bir umut ve önemli bir platform olduğunu söyledi.

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, programın dördüncü günü yapılan “Cinsiyet Eşitliği ve Adaleti” oturumuna katılarak toplumsal cinsiyet adaletini anlattı. Aydın, cinsiyet eşitliği kavramı yerine, eşitliği reddetmeyen, onu da içine alan fakat eşitlik üstü bir anlayış olan toplumsal cinsiyet adaleti kavramını getirdiklerini belirtti.

Aydın: Cinsiyet eşitliği cinsler arasında salt bir eşitlik algısı üzerinden ilerlerken, toplumsal cinsiyet adaleti ise bizlere kadın ve erkek arasında dengeyi, hakkaniyetli yaklaşımı ve daha adil bir sistemi sunuyor. Eşitlik çoğu zaman kadının toplumsal hayatta karşılaştığı sorunlara yönelik çözüm bulmakta yeterli olmamaktadır. Kadının fıtratını görmezden gelerek kadın ve erkeği eşitleyici bir politika kurgusu yapmak biz kadınları daha da dezavantajlı bir konuma sokmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen #AllyforFuture Genç Kadın Liderlik Eğitim Programı’nın “Cinsiyet Eşitliği ve Adaleti” oturumu çekilen aile fotoğrafıyla sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top