KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz Gençlerle Bir Araya Geldi

14 Kasım 2017, İstanbul

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Küçükçekmece’de gençlerle bir araya geldiği programda kendi hayatından örnekler vererek eğitimin önemine değindi.

 Aydın “Gelecek on yılda ne yapmak istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Kendime, aileme, topluma, vatan ve milletime nasıl faydalı olabilirim endişe ve kaygısı olmalı içinizde” diyerek bilinçli kararlar almanın önemini vurguladı.

Aydın söyleşide, gençlere hayatı nasıl okumaları gerektiği konusunda da ipuçları vererek, hayatın bazen hiç beklenmedik anlarda kişiye meziyetlerini ortaya çıkarmak için fırsat ve imkânlar sunduğunu dile getirdi. Aydın: Meziyetlerinizi ve iyi huylarınızı geliştirin, kötü huylarınızı da törpüleyin. Eğer bunu yaparsanız hayatın size sunmuş olduğu fırsatları daha iyi görerek en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.

 “Kadınların karar alma mekanizmalarında yer alması gerekiyor”

Söyleşide KADEM’in amacı ve çalışmaları hakkında da gençlere bilgiler veren Kurucu Başkan Aydın, “KADEM olarak kadının ekonomik ve siyasal anlamda hak ettiği yere ve statüye ulaşmasını amaçlıyoruz. Bunun içinde kadının karar alma mekanizmalarında yer alması gerektiğine ve böylelikle de kadına yönelik daha iyi politikalar geliştirilebileceğine inanıyoruz” diyerek kadının her alanda olduğu gibi karar alma mekanizmalarında bulunmasının da ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Aydın: Kadınların hayatlarını düzenleyecek, tanzim edecek yerlerde kadına ihtiyacımız var.  Bunun için de nitelikli, donanımlı, ne istediğini bilen, toplumun ahlaki manevi değerlerini merkeze koyan, ailenin birlikteliğine ve gücüne inanan kadınların yetişmesine ihtiyacımız var.

“Gençlerle Baş Başa” söyleşisi Kurucu Başkan Aydın’ın gençlerin sorularını cevapladığı bölümle sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top