KADEM Kurucu Başkanı Yılmaz: Kılıçdaroğlu tüm kadınlardan özür dilemeli.

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Kılıçdaroğlu’nun bütün kadınlardan özür dilemesini istiyoruz.” dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu hakkında, “hakaret”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarını işlediği iddiasıyla Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda suç duyurusunda bulundu.

Sare Aydın Yılmaz, yaptığı açıklamada, kadının siyasal, toplumsal ve ekonomik hayatta var olması için mücadele ettiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin şiddet dili ve bir nefret suçu olduğunu ifade ettiklerini belirten Yılmaz, “Bundan dolayı da bir suç duyurusunda bulunduk. Kadına yönelik yapılan bu cinsiyetçi politik dilden bir an önce siyasetçilerin kurtulmasını bekliyoruz.” dedi.

Yılmaz, “Kılıçdaroğlu’nun özür dilemesini bekliyor musunuz?” sorusuna, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun sadece Sema Ramazanoğlu’ndan değil bütün kadınlardan özür dilemesini istiyoruz. Çünkü ettiği hakaret sadece Sema Ramazanoğlu’na gitmiyor, yerleşik olan ve kadını ikincilleştiren kalıp söz, bizleri de o ithamın içerisine koyuyor.” yanıtını verdi.

Haberin devamı için: KADEM Genel Başkanı Yılmaz: Kılıçdaroğlu tüm kadınlardan özür dilemeli

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top