KADEM Hatay Temsilciliği Açıldı

12 Ocak 2018, Hatay

KADEM’in 26. temsilciliği olan Hatay Temsilciliği, 12 Ocak Cuma günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Temsilcisi Selma Tunç ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM’in 26. il temsilciliği olan Hatay Temsilcisi Selma Tunç yaptığı açılış konuşmasında medeniyetlerin kesiştiği ve farklı inançların uzun yıllardır bir arada saygıyla yaşatıldığı Hatay’da kadınların KADEM’le daha güçlü olacağını ifade etti.

“Kadının ilerlemesi toplumsal adaletin bir şartıdır”

Temsilcilik açılışında konuşan KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın: “Kadın sorunlarıyla ilgilenmek, bölgesel problemlere spesifik çözüm ve politikalar üretebilmek, yerel meseleleri saha içinde ele alabilmek gayretleriyle yola çıktık. Kadın ve erkeğin tüm farklılıklarına rağmen birbirini tamamladığı, rollerin adil, hakkaniyetli ve dengeli şekilde dağıtıldığı, her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir düzen inşa etmeliyiz. Bunu temel meselemiz olarak görmeliyiz. Fikirler, eylemlere dönüştükçe daha anlamlı ve kalıcı bir hal alır. KADEM olarak bizler de fikirlerimizi hayata geçirmek üzere Yeni Türkiye’nin yeni kadın hareketi olarak yola çıktık. Çünkü kadının ilerlemesi toplumsal adaletin bir şartıdır. Yasal düzenlemelerden, toplumsal farkındalığa kadar kadın sorunlarına ilişkin yapılması gereken çalışmalar var. Hayatın her alanında kadının statüsünü yükseltecek imkân ve fırsatların önünü açmalıyız. Çünkü kadın ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar güçlenecektir.”

Hatay Milletvekili Orhan Karasayar açılışta yaptığı konuşmada KADEM’in faaliyetlerinden örnekler vererek, “KADEM 4 yıl gibi kısa bir sürede, kadınlarımızı geleceğe hazırlama, onların dünya ile yarışacak nesiller yetiştirebilmelerini sağlama noktasında hissettiğimiz eksikliklerin giderilmesi ile ilgili önemli başarılara imza attı” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top