KADEM Heyeti 12 günlük BM Programı Kapsamında Bir Dizi Ziyaret ve Görüşmede Bulundu

KADEM yönetim ekibi, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğine atanan Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcimiz Sedat Önal’ı ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ü makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde ABD’de yaşayan Türk kadınların konum ve sorunlarının yanı sıra KADEM’in uluslararası çalışmaları ele alındı.

Maarif Vakfı USA’nın okul kampüsü ziyaret edildi. Ziyarette, KADEM’in uyguladığı eğitim modülleri hakkında bilgi verilerek işbirlikleri noktasında istişare edildi.

Yeşilay’ın New York’ta düzenlediği Women Recovery Forumuna KADEM Başkan Yardımcısı Avukat Canan Sarı açılış konuşmacısı olarak katıldı.

KADEM Başkanı ve beraberindeki ekip Washington DC Büyükelçiliği’nde geçici maslahatgüzar Halime Didem Buner’i ziyaret etti.

American Palestinian Women Association (APWA) ve Doctors Against Genocide isimli iki sivil toplum kuruluşu ile verrimli görüşmeler gerçekleştirildi.

KADEM Ekibi ayrıca Filistinli aktivistlerin farklı noktalarda devam eden etkinliklerine katıldı.

W20 Brezilya dönem başkanlığının düzenlediği ilk yüz yüze toplantıda ise yeni dönemde gerçekleşecek çalışma grupları ve yol haritası üzerine istişarelerde bulunuldu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top