KADEM Heyeti Ürdün’de Düzenlenen
Konferansa Katıldı

2-3 Mayıs, Ürdün

KADEM Heyeti, 2-3 Mayıs tarihlerinde Ürdün’ün Amman kentinde düzenlenen “Kadınlara ve Genç Kızlara Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans Konusunda Bölgesel Kampanya Başlatılması” başlıklı konferansa katıldı.

Kadın hakları ve sivil toplum kuruluşlarından aktvistler, akademisyenler, politikacılar ve gazetecilerin yer aldığı konferansta ilk gün; Bölgedeki Kadınlara ve Genç Kızlara Yönelik Şiddet: Paylaşılan Zorluklar ve Ulusal Öncelikler, Kadınlara ve Genç Kızlara Yönelik Şiddetin Sürekliliği ve Ağırlaştırıcı Faktörler: Savaş ve İşgal, VAWG (Kadınlara ve Genç Kızlara Yönelik Şiddet) Kanun ve Politikalarının Kabulü ve Uygulanması – Uluslararası Taahhütler, VAWG’ye Karşı Yasama ve Kampanya başlıkları altında oturumlar gerçekleşti. Oturumlara katılan KADEM Heyeti, Ürdün Sosyal Kalkınma Bakanı Basma Mousa Ishaqat ve Ürdün Milletvekili Wafaa Bani Mustafa ile görüştü.

“Kadınlara ve Genç Kızlara Yönelik Şiddete Karşı Sıfır Tolerans Konusunda Bölgesel Kampanya Başlangıç Toplantısı”nın ikinci gününde ise KADEM Heyeti; konuyla ilgili eğitim, araçlar ve yasaların ele alındığı panellere katıldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top