KADEM Iğdır Temsilciliği Açıldı

09 Mayıs 2018, Iğdır

KADEM’in 38. temsilciliği olan Iğdır Temsilciliği’nin açılışını 09 Mayıs 2018 Çarşamba günü; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Iğdır Valisi Enver Ünlü ile KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri yaptı.
KADEM Iğdır Temsilcisi Hayrunnisa Bakkıran yaptığı açılış konuşmasında; KADEM’in ses getiren projelerinden bahsederek toplumsal, ahlaki, öz değerlerine saygılı, kalkınmayı esas alan bir toplum inşası için çalışacaklarını vurguladı.
Iğdır Temsilcisi Bakkıran’ın ardından konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın ise, ülkenin kuzeyiyle-güneyiyle, doğusuyla-batısıyla her toprak parçasını vatan olarak gördüklerini ve herkesle kardeşlik bilinciyle kucaklaşarak yerel sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade etti.
Aydın: “KADEM, kadınların aile içerisindeki rolünü ne kadar önemsiyorsa, ayrıştırıcı bir dil kullanmadan erkeğin ve dolayısıyla babanın rolünü de o ölçüde önemsiyor. Yarına ve geleceğe umutla bakabiliyorsak bu, aile birlikteliğinin öneminin hala korunuyor olmasındandır.”
“Kadın sorununa ilişkin katedilen yolun farkında ve bilincindeyiz”
Son yıllarda atılan adımların, yürütülen politikaların aileye ve topluma pozitif olarak yansıdığının görüldüğünü söyleyen Başkan Aydın, kadın sorununa ilişkin katedilen yolun farkında ve bilincinde olduklarını vurguladı. Aydın: “Bu sayede kadınların ekonomide, siyasette ve eğitimde ne kadar etkin olabildiklerini görüyoruz. Annelere verilen süt izni, yarı zamanlı çalışma izni gibi kolaylıklar, çalışan ve üreten kadınlarımıza nefes aldırdı. Kadınların iş hayatında var olmasını güçlendiren bu politikalar aynı zamanda aile içi rollerin adaletli dağıtılmasında oldukça önemli” dedi.
Başkan Aydın’ın ardından konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü: “Birçok alanda üretimin gizli kahramanı olan kadınların; parlamento, STK, ticaret, sanayi gibi her alanda daha çok yer almasını arzu ediyoruz. Bu konuda KADEM’e güveniyor ve kadınların bu doğrultuda teşvik edilmesine öncülük edeceğine de inanıyoruz” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top