KADEM, temsilcileri, temsilcilik ekipleri ve üyeleri ile kampta buluştu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Temsilcilik Vizyon ve Misyon Hizmet İçi Eğitim Kampı”, KADEM Kurucu Başkanı Doç Dr. Sare Aydın Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Aydın konuşmasına, KADEM’in kadın politikalarının geliştirilmesi ve kalkınması noktasında yurdun dört bir yanında açılan temsilciliklere yenilerinin eklendiği müjdesini vererek başladı. KADEM Kurucu Başkanı Aydın, “Kocaeli, Diyarbakır ve Rize’de” yakın zamanda temsilciliklerin açılacağını söyledi.

KADEM’in devam eden projeleri ile yeni uygulamaya konulması planlanan projelerinden bahseden Başkan Aydın, Gaziantep Temsilciliği tarafından hayata geçirilen “Öğretmenimi Buldum” Projesi’ni anlattı. Aydın, Okuma, yazma bilmeyen kadınlara yönelik geliştirilen proje sayesinde öğretmenler, okuma, yazma öğrenmek isteyen kadınların ayağına gidecek” diyerek projenin önemini vurguladı.

KADEM Vakfı’nın projelerine de değinen Genel Başkan Aydın, yurtlarda bu yıl uygulamaya konulacak olan “Mobil Atölyeler” projesiyle ilgili bilgiler verdi. Bu atölyeleri “Gezici Atölye” olarak adlandıran Aydın, “Bu projeyle amacımız KADEM ailesi içindeki yetenekleri değerlendirerek genç kızlarımıza kendilerini yetiştirme noktasında yardımcı olmak. Yönetim kurulumuz, üyelerimiz arasında genç kızlarımıza adabı muaşeret, sofra düzeni, dikiş gibi günlük hayatlarında yaşamlarını kolaylaştıracak konularda uygulamalı eğitimler vermek” şeklinde konuştu.

Konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Aydın, “15 Temmuz’u konuştuk ve hep konuşacağız; milletçe birlik, beraberlik içinde bir mücadeleyi ortaya koyan direniş olarak hafızalarda yer alacak” diyerek bu konunun hassasiyetinin her zaman KADEM için de önemli olacağını vurguladı.

Açılış konuşması ve oturumların ardından  Doç Dr. Sare Aydın Yılmaz moderatörlüğünde yapılan ve büyük ilgi ve heyecan uyandıran bilgi yarışmasıyla temsilcilik kampının ilk günü sona erdi.

ALANINDA UZMAN KİŞİLER SÖYLEŞİLER VERDİLER

Kampın son günü KADEM Genel Başkanı Doç Dr. Sare Aydın Yılmaz’ın, Türkiye’nin gençleri Genç KADEM ile bir araya geldiği istişare toplantısı ve eş zamanlı gerçekleştirilen temsilcilik sekreterlerine yönelik seminerlerle başladı.

KADEM Genel Başkanı Doç Dr. Sare Aydın Yılmaz ile Sema Silkin, Zeynep Bayramoğlu ve Meryem İlayda Atlas’ın, medyadaki kadına dair söylemleri yorumladıkları “Aktüel Söyleşi” programıyla devam eden kampın ikinci günü,  İsmail Karasu’nun, “Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri”ni anlattığı söyleşiyle devam etti.

20 Ağustos Pazar akşamı aile fotoğrafı ile son bulan KADEM Kampı her yıl tekrarlanacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top