KADEM III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi “Ailenin Güçlendirilmesi” Teması İle Kasım’da Gerçekleşecek

12 Ekim 2018, İstanbul

KADEM’in Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte düzenleyeceği III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi bu yıl “Ailenin Güçlendirilmesi” ana temasıyla 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Zirve, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak ve birçok yabancı lider, akademisyen, araştırmacı, gazeteci, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek. KADEM bu yılki zirvede, toplumun temelini oluşturan aileyi ve aileyi bekleyen tehditleri çok yönlü olarak ele alacak.

Türkiye ve dünyada ailenin değerinin korunması ve güçlendirilmesi adına konunun çok yönlü olarak müzakereye açılacağı zirve oturumlarında, farklı ülkelerden aile ve sosyal politikalar bakanlarının veya yetkililerinin katılacağı bir liderler oturumu yapılarak her ülkenin aileye yönelik politikaları ve uygulamaları masaya yatırılacak.

III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde ele alınacak konular:

  • Modern Dünyada Aileyi Bekleyen Tehditler ve Fırsatlar
  • Daha İyi Bir İş Yaşam Dengesine Doğru
  • Birliğini Sağlayan Bir Güç Olarak Din
  • Medyanın Aile Dinamikleri Üzerindeki Etkisi: İlişkilerin Dijitalleşmesi
  • Aile Birliğini Bozan Bir Tehdit Olarak Aile İçi Şiddet ve İstismar
  • Çatışmaların ve Yoksulluğun Aile Üzerindeki Etkisi

KADEM’in markalaşmış önemli etkinliklerinden biri olan Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi, iki yılda bir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte düzenleniyor. 2014 yılında ilki gerçekleşen Kadın ve Adalet Zirvesi’nin ana teması “Kadın ve Adalet” iken, 2016 yılında ikincisi düzenlenen Zirve’de “Suriyeli Mülteci Kadınlar ve Sorunları” ile “Barış Süreçlerinde Kadın” iki ana teması ele alınmıştı.

Zirve hakkında detaylı bilgi için: www.kadinveadaletzirvesi.org

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top