Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu ve Proje Ekibi, İstanbul Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde (ÇOGEM) kalan genç kızlarla buluşup, bireysel ve mesleki gelişimlerine katkı sunacak “Geleceğe İşbaşı” projesini tanıttı.

İstanbul ÇOGEM’de yetişmiş 30 genç kız ile Cuma günü Bayrampaşa Titanic Otel’de bir araya gelen KADEM Yönetim Kurulu ve Proje Ekibi, uzman kişiler tarafından verilecek meslek eğitimlerinden oluşan “Geleceğe İşbaşı” projesini anlattı.

KADEM Kurucu Başkanı Sare Aydın, 18 yaşına kadar yetiştirme yurtlarında kalan gençlerin mesleki eğitim almalarının önemine vurgu yaparak, toplantıya katılan genç kızlardan gelecekleri için gayret göstermelerine dair söz aldı.

“Proje ile mesleki eğitimlerin yanı sıra, sürdürülebilir bir hayat için gerekli olan her türlü maddi ve manevi destek sağlanacak” diyen Aydın, verilecek eğitimler hakkında detaylı bilgi verdi.

Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, yaptığı konuşmada, proje ile genç kızların ekonomik, sosyal, siyasal ve sanatsal alanlarda yaşama katılımını amaçladıklarını belirtti.

Yönetim Kurulu üyesi ve “Geleceğe İşbaşı” proje sorumlusu Elif Esen de “yetiştirme yurtlarındaki kızlarımızın meslek sahibi olmalarına ve hayata tutunmalarına yardımcı olacak projemiz hayırlı olsun” sözleriyle katılımcıları selamladı.

Yetenekli, girişimci, nitelikli ve toplumsal değerleri muhafaza edebilen kadınların yetiştirilmesi misyonuna sahip KADEM, bu projeyle sivil toplum ile kamu işbirliği modeli oluşturuyor.

“Geleceğe İşbaşı” projesi, KADEM ile İŞKUR  ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleşiyor.

Projeye katılan 30 genç kızın çalışacakları branşlar, aralarında yapılan anket ile seçtikleri alanlar doğrultusunda belirlendi.

Grafik-Animasyon, Tekstil Tasarımı ve Turizm & Otelcilik branşlarında verilecek eğitimlerin sonunda, genç kızlara MEB onaylı sertifika verilecek ve İstanbul Ticaret Odası (İTO), Titanic Otel ve Hasgül Tekstil (HG) işbirliği ile staj ve istihdam sağlanacak.

CbpXVthWwAAHaiA

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top