KADEM İnovasyonda Kadın Ekibi  Web Summit 2023’te Girişimcilik Alanındaki Deneyimlerini Paylaştı

KADEM İnovasyonda Kadın ekibi 13-16 Kasım tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon şehrinde düzenlenen Web Summit 2023’e katılarak, projenin uluslararası ölçekte tanıtımını sağladı. 160’tan fazla ülkeden 70 binin üzerinde katılımcının yer aldığı etkinlikte, Türkiye’den 40’a yakın startup, 7 orta ve büyük ölçekli şirket ve toplamda 250’ye yakın kişiyle birlikte İnovasyonda Kadın ekibi de yer aldı.

Web Summit’te dünyanın dört bir yanından gelen girişimcilerle, yatırımcılarla, hızlandırma programlarıyla ve birçok farklı profesyonelle tanışma fırsatı bulundu. İnovasyonda Kadın ekibi diğer ülkelerden gelen kadın girişimcilerle ve girişimcilik alanında çalışan mentorlarla bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı. KADEM’in diğer çalışmalarının da anlatıldığı fuarda, İnovasyonda Kadın programı büyük bir ilgiyle karşılandı.

 

Web Summit 2023’te Türkiye’den partner olarak Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve DEİK standı da yer aldı. DEİK standı bünyesinde Havelsan, Sahibinden, GO Art Metaverse gibi şirketler yer aldı. Ayrıca, Yatırım Ofisi ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 23 girişimci de alandaki stantlarda girişimlerini tanıttı.

Web Summit’te İnovasyonda Kadın ekibine, girişimlerinin uluslararasılaşma süreçlerine destek niteliğinde mentorluk tekliflerinin yanı sıra, programın İngilizce yapılması yönünde de yoğun talepler geldi. Ayrıca, Katar, Suudi Arabistan, Polonya, Ukrayna gibi ülkelerden gelen uluslararası zirve ve program davetleri ile bu alandaki küresel ağa dahil olundu.

İnovasyonda Kadın ekibi Web Summit 2023 kapsamında Lizbon Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarımız Zeynep Kaleli Barata Silverio’nun ev sahipliğindeki resepsiyona katılarak Türk heyetiyle bir araya geldi. Ekip aynı zamanda Fark Labs Annual Web Summit Cocktail’ine katıldı.

Etkinliğe katılan dijital yayıncı Adem Metan, KADEM İnovasyonda Kadın ekibinden Elif Ceren Aly ile program hakkında ve fuar izlenimleri üzerine bir röportaj yaptı:

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top