KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI SEN DE KONUŞ SEN DE KOŞ!

Vodafone 37.İstanbul Maratonu’nda, kadına yönelik şiddet hakkında farkındalık oluşturmak için yola koyulduk.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uzun ve Meşakkatli Bir Maraton!

İnsanlık onuruna bir saldırı olarak gördüğümüz kadına yönelik şiddet; kişinin yaşam hakkını, psikolojik, fiziksel bütünlüğünü ve temel haklarını da ilgilendiren bir insan hakkı sorunudur. Kadına yönelik şiddetle başarılı bir mücadele verebilmek için konunun bir bütün olarak ele alınarak, toplumun her kesiminde farkındalığın artması sağlanmalı.

Kadın ve Demokrasi Derneği olarak öncelikli çalışma alanlarımızdan biri olan kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin; sempozyum, çalıştay ve paneller düzenliyor, şiddet olaylarının takipçisi oluyor ve davalara müdahil oluyoruz. Yasal çerçevenin ve uygulamanın değiştirilmesi için ilgili kamu kuruluşlarına lobi çalışmalarında bulunmakla birlikte her sene kadına yönelik şiddete karşı yaygın farkındalık kampanyaları yürütüyoruz.

Şimdi ise kadına yönelik şiddete dur demek için sizlerden de alacağımız güç ile kadına yönelik şiddete dur demek ve şiddetle mücadelede önemli aktörlerimiz olan gençlerimize destek sağlamak için yola çıkıyor ve 37. İstanbul Maratonu’nda harekete geçiyoruz. Maraton kampanyamızla 6 ay boyunca üniversitelerde öğrenim gören genç kızlarımıza aylık 200,00 TL eğitim bursu fonu oluşturarak şiddetle mücadelemizde en önemli aktörlerimizden olan genç kızlarımızı destekliyoruz.

Siz de kadına yönelik şiddet hakkında farkındalık oluşturmayı ve 500 gencimize ulaşmayı hedeflediğimiz kampanyamıza koşucu ya da bağışçı olarak destek olabilirsiniz!

Nasıl mı?

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Sen De Konuş Sen De Koş!

15 Kasım 2015’te gerçekleştirilecek olan 37. İstanbul Maratonu’nda KADEM için koşarak bağış toplayabilir ve daha iyi bir gelecek için genç kızların eğitimine katkı sağlayabilirsiniz. KADEM için koşacak koşucu olarak, maraton kaydınızı yaptıktan sonra çevrenize kampanya hakkında duyuru yaparak KADEM için destek istemeyi unutmayın!

Eğer bu sene siz de KADEM için koşucu olmak istiyorsanız;  http://www.istanbulmarathon.org/tr adresinden maraton kaydınızı yaptırarak bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Maraton Fuarı’nda bizleri ziyaret ederek, kampanyamızla ilgili bilgi alabilir, bağışçı olabileceğiniz gibi koşucu olarak da ücret ödeyerek destek olabilirsiniz. 30 Eylül’ de kapanan Maraton için kaydını gerçekleştirememiş olanlar 12-14 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Maraton Fuarı’nda GEÇ KAYIT imkânına sahip olacaktır.

Maraton Fuarı 12 – 14 Kasım tarihleri arasında Aslı Çakır Alptekin Kapalı Atletizm Salonu’nda düzenlenecektir. Katılımcıların Göğüs Numarası, Çip, Tişört ve Çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.  Maraton Fuarı katılımcılar ve tüm ziyaretçilere ücretsizdir.

Halk Koşusu Kayıtları 2 Kasım’dan itibaren başlıyor. Kaydınızı, İstanbul’daki belli başlı meydanlardan ve SPOR AŞ. Tesislerinden yapabilirsiniz.

15 Kasım’da yapılacak olan Halk Koşusunda Kadına Yönelik Şiddete Karşı, KADEM kortejinde sizleri de görmek isteriz.

Daha fazla bilgi için:

Betül Altınsoy Yanılmaz betul.yanilmaz@kadem.org.tr

Leyla Gök kadembasin@gmail.com

Bağışlarınız için :

VAKIF BANK

IBAN: TR28 0001 5001 5800 7303 8099 90

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top