KADEM, İstanbul’daki Kadın Belediye Meclis Üyeleriyle Bir Araya Geldi

21 Şubat 2018, İstanbul

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz ve yönetim kurulu, İstanbul’daki kadın belediye meclis üyeleri ile KADEM Genel Merkez’inde bir araya geldi.
KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, yönetim kurulu ve İstanbul’daki kadın belediye meclis üyeleri, kadının siyasette ve yönetim mekanizmasındaki mevcut durum değerlendirmesinin yapıldığı, kadınların bu alanda desteklenmeleri konularında fikir alışverişinde bulundukları toplantıda bir araya geldi.
Toplantıda, Türkiye’nin kadın temsiline ilişkin panoraması çıkarılırken kadınların karar alma mekanizmalarına katılımının önemi üzerinde duruldu. Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın yaptığı konuşmada, kadınların, karar alma mekanizmalarına katılımının demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu vurgulayarak, bu unsurun aynı zamanda kadının statüsünün geliştirilmesinde de gerekli bir koşul olduğunu ifade etti.

Meclis üyelerinin deneyim ve paylaşımlarının yapıldığı toplantı, istişarelerin devam etmesi ve desteklenmesi kararıyla sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top