KADEM Kadın Destek Merkezi Açıldı!

İyi Olmak Her Kadının Hakkı

İstanbul Edirnekapı’daki KADEM Kadın Destek Merkezi, KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün TURAN, proje paydaşları ve davetlilerin katıldığı törenle hizmete girdi.

KADEM Kadın Destek Merkezi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ortaklığında 2022 yılında kuruldu. Zeytinburnu Belediyesi, Fatih Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi desteğiyle İSTKA projesi olarak hayata geçirilen Kadın Destek Merkezi; İstanbul’da yaşayan ve ne eğitimde ne de iş yaşamında yer bulabilmiş genç kadınların; psiko-sosyal, ekonomik ve eğitime ilişkin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla faaliyetlerine başladı.

Edirnekapı’da yer alan merkezin açılış törenine KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün TURAN proje paydaşları, davetliler ve basın mensupları katıldı. Kadın Destek Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni, konuşmaların ardından kurdele kesimiyle devam etti. Program, davetlilere ve basın mensuplarına merkezin tanıtılmasıyla sona erdi.

Kadın Destek Merkezi’nden Tüm Kadınlar Faydalanabiliyor

Kadınların ‘İyi olma’ halini güçlendirmek adına kurulan Kadın Destek Merkezi’ndeki hizmetlerden tüm kadınlar faydalanabiliyor. Merkez, istihdama ihtiyaç duyan, eğitim almak isteyen, ekonomik sorunlar yaşayan, hukuki konularda danışmanlık almak isteyen, psiko-sosyal konularda desteğe ihtiyacı olan ya da herhangi bir konuda zihninde soru işaretleri olan ve genel bir sınırlandırmaya gerek duymaksızın desteğe ihtiyaç duyan tüm kadınlara destek veriyor.

Kadın Destek Merkezi;

  • Kadınların psiko-sosyal becerilerini geliştirmeyi,
  • Birey temelli güçlendirme modeliyle kadınların eğitim alanındaki sorunlarına ve ekonomik problemlerine çözümler üretmeyi,
  • Kadınları eğitime ve istihdama kazandırmayı,
  • Şiddet mağduru kadınlara güçlendirme odaklı bir danışmanlık hizmeti sunmayı,
  • Kadınların destek alabilecekleri kurum ve kuruluşlara yönlendirmeyi,
  • Ve herhangi bir alanda desteğe ihtiyaç duyan kadınlara ulaşmayı hedefliyor.

Bunu yaparken de gizlilik esası ve kapsayıcı bir çalışma prensibi doğrultusunda hareket ediyor. Ayrıca süreç takibi ve hizmet devamlılığını önemsiyor.

Kadın Destek Merkezi’nde kadınların iyi oluş hallerini desteklemek için; Psiko-sosyal destek dışında, kurum hizmetlerine erişim konusunda danışmanlık hizmetleri veriliyor. Atölye, seminer ve kurslar düzenleniyor. Kadınların iş hayatına dair ihtiyaç hissettikleri alanlarda mentörlük ve staj olanakları sunuluyor.

Merkezde aynı zamanda, yaşam zorluklarıyla mücadele etmiş kadınların bir araya getirildiği dayanışma gruplarıyla, kadınların birbirlerine destek olması hedefleniyor. Tüm bunlarla birlikte, gönüllü avukatlar aracılığıyla kadınların ihtiyaçlarına yönelik hukuki danışmanlık hizmeti de sunuluyor.

Kadın Destek Merkezi’nden faydalanmak isteyen tüm kadınlar hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında direkt adrese giderek ya da internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak merkeze ulaşabiliyor.

Kadın Destek Merkezi iletişim bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top