Kadın ve Demokrasi Derneği olarak, kadın konusunda yeni fikirsel çalışmaların yapılmasına katkı sağlamayı, kadın çalışmaları alanında yapılan araştırmaları bir araya getirmeyi ve üretilen bilgi birikimini açığa çıkarmayı amaç edinerek yola çıktığımız, ulusal hakemli “KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi”nin web sitesi çalışmaları tamamlanmış ve dergimiz yayın hayatına başlamıştır.

KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi, toplumsal cinsiyet, fırsat eşitliği, cinsiyet adaleti, eşitlik, feminizm, aile gibi kadın çalışmaları alanının ele aldığı kavramlarla birlikte, hukuk, siyaset bilimi, ekonomi, kültür, sanat, antropoloji, sosyoloji, psikoloji, iletişim gibi sosyal bilimlerin çeşitli alanlarından farklı bakış açıları geliştirerek disiplinler arası nitelikli bilimsel makalelere yer verecektir.

Aralık 2014 tarihinde bilimsel yayın dünyasına ilk adımını atacak olan Kadın Araştırmaları Dergimizin ilk sayısı için, kadın çalışmaları alanında ilgili makaleler kabul edilecektir. Yayınlanmasını istediğiniz makalelerinizi en geç 15 Eylül 2014 tarihine kadar kadinarastirmalari@kadem.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Ayrıca dergimizin sayfasına https://kadinarastirmalari.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top