Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nun sosyal sorumluluk partneri Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), “Kadına Yönelik Şiddete Dur Demek” için Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarıyla maratonda yerini aldı. Maraton öncesi başlatılan “Kadına Şiddete Dur De” teması kapsamında #SendeKonuşSendeKoş kampanyası maraton gününde de katılımcılardan büyük destek gördü. KADEM olarak davasının takipçisi olduğumuz Özgecan Aslan’ın ailesi de kortejin ön sıralarında yerini aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Vodafone 37. İstanbul Maratonu’na 15.11.2015 tarihinde sabah 09.30’da start verildi. Maratonun startını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi. Yoğun bir katılımla Halk Koşusu’nda start veren KADEM korteji, “Kadına Şiddete Dur De” temalı dövizler ve sloganlarla yürüdü. Özgecan Yasası olarak bilinen tahrik ve iyi hal indirimine karşı savunulan maddelere dikkat çekildi. Erkeksen Öfkeni Yen, Önce Adam Ol, Yasalar Kollasın Kadın Korkmasın, Özgecan Yasasını İstiyoruz, İyi Hal İndirimine Son Ver dövizleri ve sloganları dikkat çekerken, tüm katılımcılardan da destek gördü.

Maraton günü katılımcılar, “Kadına Şiddete Dur De” teması kapsamında başlatılan #SendeKonuşSendeKoş kampanyasını destekleyerek, video ve fotoğraflarla sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Kadına yönelik şiddete karşı toplumsal farkındalık oluşturması hedeflenen kampanya, tüm katılımcılardan destek gördü ve maraton günü KADEM kortejiyle çok sayıda kişi yürüdü.

Maratonda, Kadına Şiddete Dur Demek içi KADEM i temsilen iki milli koşucu yarıştı. 42 km’de koşan Burcu Büyükbezgin 30. km’de sakatlandı. KADEM için 15 km’de koşan Özlem Kaya, genelde 6., Türk koşucular arasında da 1. oldu. Kupasını Spor A.Ş.’nin düzenlediği ödül töreninde aldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top