KADEM Karaman Temsilciliği Açıldı

03 Mayıs 2018, Karaman

KADEM’in 37. temsilciliği olan Karaman Temsilciliği’nin açılışını 03 Mayıs 2018 Perşembe günü; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Karaman Valisi Fahri Meral ile KADEM Yönetim Kurulu Üyeleri yaptı.

KADEM Karaman Temsilcisi Hatice Zinnur Karaman yaptığı açılış konuşmasında; kadınların hayatın her alanına aktif olarak katılımlarını sağlamak amacıyla projeler üreten KADEM’in Karaman Temsilciliği’nin de bu doğrultuda çalışacağını ifade etti.

“KADEM kadın meselesine yenilikçi bir bakış açısı getiriyor”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz ise konuşmasında, tarihin canlı şahidi Karaman’da da diğer illerdeki gibi kadın sorunlarını sahaya inerek çözmeye çalışacaklarını vurguladı. KADEM’in ulusal ve uluslararası alanda imza attığı başarılı projeler hakkında da davetlilere bilgiler veren Aydın, kadın meselesinin Türkiye ve dünyada toplumlarının geleceğini belirleyecek, kadın ve erkeğin birbirlerine karşı statülerini yeniden dizayn edecek, ailenin yeniden güçlenmesini, aile bireylerinin adalet perspektifinden birbirlerine yaklaşımını yeniden ortaya koyacak bir mesele olduğunu ifade etti.

Aydın: “KADEM kadın meselesine toplumun dinamiklerinden beslenen yenilikçi bir bakış açısı getiriyor. Batı merkezli çağdaşlık söylemin ürettiği tek tip kadın modeli yerine, KADEM olarak bizler, farklı kadın kimliklerinin demokrasiyi güçlendirdiğine inanıyoruz. Bir kadının hayatına dokunmak aslında aileye, topluma, geleceğe dokunmaktır. Daha nice hayata dokunmak ve iyileştirmek dileğiyle Karaman Temsilciliğimizin vatana millete hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top