20 Nisan 2016

10 çocuğun Karaman’da görev yapan bir öğretmen tarafından defalarca cinsel istismara uğradığı olayın ilk duruşması 20 Nisan Çarşamba günü yapılacaktır. Hakkında “çocuğun nitelikle cinsel istismarı”, “hürriyeti tahdit”, “kasten yaralama” ve “müstehcen görüntüleri izletme” suçlarından 600 yıla yakın hapis cezası istenen şahıs, çocukları istismar ettiğine dair suçunu itiraf etmiştir.

KADEM olarak, tecavüz davasının ilk duruşmasına katılarak, istismar edilip hayatları karartılmış çocukların yanında duracağız. Sapığın en ağır cezayı alması, bu cezanın gelecekteki olayların önünü almak için bir emsal olması ve adaletin sağlanması için, KADEM avukatları mağdur çocukların avukatlarının yanında yer alacaktır.

Çok küçük yaşta böyle bir travma yaşamak zorunda bırakılmış, fiziksel ve psikolojik şiddete uğramış, masumiyetleri istismar edilmiş, adeta bir suç işlemişler gibi sessiz kalmalarına neden olunarak utandırılmış çocuklarımızın yaşadıkları psiko-sosyal manevi travmayı hafifletmeyecek olsa da, failin cezasının ibreti alem olması için KADEM davanın bir parçası olmak için elinden geleni yapacaktır.

KADEM yönetim kurulu ve avukatları, mağdur müşteki çocukların ve ailelerinin yanında duruşmalara katılacak ve dava sürecini takip ederek şahsın en kısa sürede en ağır cezayı alması için çalışacaktır.

Toplumsal, ahlaki ve manevi değerlerimizin sapık, aşağılık zihniyetlerin gölgesinde yıpranmasına izin vermemek ve meseleyi siyasal alan açma hezeyanlarının üstünde tutmak için; orada olmayı, çocukların ve ailelerinin yanında durmayı kendimize görev addediyoruz.

#ÇocuklarDeğilSapıklarUtanacak

KADEM olarak ayrıca 19 Nisan Salı akşamı saat 21’de Twitter’da #ÇocuklarDeğilSapıklarUtanacak etiketiyle bir hashtag kampanyası yürüttük. Bu kampanyayla ertesi gün yapılacak duruşmaya dikkatleri tekrar çektik.

Masum çocukların değil sapıkların utanç içinde yaşayacağı bir dünya için tüm kamuoyunun Karaman davasını gündemde tutarak, çocukların ve ailelerinin adalet arayışına ortak olmasını rica ediyor, bu sapıkların ellerini çocuklarımızın bedenlerinden çekene kadar mücadele edeceğimizi, tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top