KADEM Kırşehir Temsilciliği Açıldı

15 Mayıs 2018, Kırşehir

KADEM’in 42. temsilciliği olan Kırşehir Temsilciliği’nin açılışı 15 Mayıs 2018 Salı günü gerçekleşti. Temsilcilik açılışını; KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çakıroğlu, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız yaptı.

Kırşehir Temsilcisi Seher Ünal yaptığı açılış konuşmasında; ilk STK deneyimi olarak değerlendirilen Bacıyan-ı Rum Anadolu Bacıları Teşkilatı’nın illerinde olmasının kendilerine güç verdiğini ve yol gösterici nitelikte olduğunu açıkladı.

Temsilcilik açılışında konuşan KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çakıroğlu, kadın meselesine toplumun dinamiklerinden beslenen yenilikçi bir bakış açısı getirdiklerini ve bu bakış açısıyla da Türkiye’nin önde gelen kadın derneklerinden biri olmayı başardıklarını ifade etti. Çakıroğlu, kadının ilerlemesinin toplumsal adaletin bir şartı olduğunu söyleyerek: “Bu sadece bir kadın meselesi değildir, aynı zamanda demokratik, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin de tek yolu, sosyo-kültürel kalkınmanın da önkoşuludur” dedi. Çakıroğlu, kadın ve erkeğin birbirini tamamladığı, rollerin adil, hakkaniyetli ve dengeli bir şekilde dağıtıldığı, her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir düzen inşa etmek gerektiğini vurgulayarak bunun temel mesele olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

“Medeniyetin anahtarı kadınların elindedir”

Çakıroğlu’nun ardından konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kadınların mücadeleci bir yapıya sahip olmalarından bahsederek: “Bu ülkenin kadınları söz konusu vatan olduğunda erkekleriyle birlikte omuz omuza mücadele etti. Gelecek nesillere güçlü bir şehir ve ülke bırakmak hepimizin görevi” diyerek KADEM Kırşehir Temsilciliği’nin de buna katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Temsilcilik açılışında son olarak konuşan Kırşehir Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, hayatın her alanında her zaman kadının belirleyici rol üstlendiğini söyleyerek: “medeniyetin anahtarı kadınların elindedir. Eğer o anahtar faal hale gelmez, aile ve topluma dokunmazsa maalesef geleceği aydınlanmış bir Türkiye oluşturmamız mümkün değildir” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top