KADEM Kocaeli Temsilciliği Güven Toplumunun İnşası Eğitimlerine Kartepe İlçesi ile Devam Ediyor

KADEM Kocaeli Temsilciliği’nin 12 ilçede “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitimini verme hedefiyle çıktığı yolda ikici durağı Kartepe ilçesi oldu.

Kocaeli Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen planlama doğrultusunda ikinci eğitim 7 Mart Perşembe günü, 11.00-13.00 saatleri arasında, Kartepe Belediye Başkan Eşi Elif Kocaman, Karepe Kaymakam Eşi Firdevs Öztürk, Kocaeli Vali Eşi Selda Yavuz, kurum müdürleri ve ilgili kamu kurum çalışanlarının katılımıyla, Kartepe Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KADEM tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan program Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan konuşmasıyla devam etti. Erturan konuşmasında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe vurgu yaptı. ‘’Deprem, savaş, göç gibi olağanüstü durumlarda; kıtlık, açlık, kuraklık, yoksulluk, hastalık gibi zorluklar karşısında hayatın yükünü en fazla kadınlar omuzluyor. Engelli çocuğu olan, evde bakıma muhtaç yaşlısı bulunan, kıtlık, yoksulluk demeden çocuklarını doyuran, en ağır şartlarda çalışan kadınların zorlu hayat mücadelesine dikkat çekiyoruz.

Bu yılki kampanyamızda, en zor şartlarda bile yılmayan, pes etmeyen, hayata ve umuda sıkı sıkıya sarılan, mücadele eden kadınların gücünü ve bitmeyen umudunu vurguluyoruz.

Deprem, savaş, göç, hastalık ve yoksullukla baş etmeye çalışan kadınların yüzlerine ve duygularına odaklanıyoruz.

Hazırladığımız video ve sosyal medya içeriklerimizle, dünyanın yükünü taşıyan kadınların yaşadıklarına ve duygularına dikkat çekmek istiyoruz.

“DÜNYANIN YÜKÜNÜ TAŞIYAN KADINLARIN, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN” dedi.

Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan konuşmalarını yaptıktan sonra 8 Mart için hazırlanan video katılımcılar ile birlikte izlendi.

Video izlendikten sonra Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları Eğitimi’nin psikolojik boyutunu Sosyolog Neslihan Sevinç, Hukuki Boyutunu Avukat Ayşegül Öztürk, Dini Boyutunu İlahiyatçı Gülşah Yıldırım aktardı.

Eğitime 1000 kişi katılım sağladı. Ayrıca programda Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü / ŞÖNİM, İl Jandarma Komutanlığı /KADES ve İl Sağlık Müdürlüğü / KETEM bilgilendirme ve tanıtımlar yaptı. Genç KADEM stant çalışmasıyla faaliyetlerimizden bahsetti. Kadına ve aileye verilen devlet desteklerini anlattı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top