KADEM Kocaeli Temsilciliği Açıldı

27 Aralık 2017, Kocaeli

KADEM’in 25. temsilciliği olan Kocaeli Temsilciliği, 27 Aralık Çarşamba günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Milletvekili, TBMM KEFEK Başkanı R. Sezer Katırcıoğlu ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM’in 25. il temsilciliği olan KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş yaptığı açılış konuşmasında üstlendikleri sorumluluğun önemine değinerek, KADEM’in hedefleri doğrultusunda kadın haklarına bilincin artması, iyileştirici projelerin uygulanması için çalışacaklarını ifade etti.

“Sivil toplumu güçlü olan bir ülkenin, demokrasisi de güçlüdür”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın: “Bir gönüllü teşekkülün en önemli ve en değerli amacı, ülkesinin, her yönden gelişimine katkı sağlamasıdır. Sivil toplumu güçlü olan bir ülkenin, demokrasisi de güçlüdür. Sivil toplum, tek başımıza yapamadığımızı hep birlikte yapabildiğimiz toplumsal bir buluşma alanıdır. KADEM olarak bizler de, kadınların sosyo- ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını desteklemeyi kendimize birincil görev olarak addettik. Kadın gerek ailede gerekse sosyal yaşam içerisinde her koşulda yapıcı, toplumsal hayatı düzenleyen önemli bir faktördür ve kadını ötekileştiren her türlü anlayışla mücadele etmek de hepimizin öncelikli görevidir. Kocaeli temsilciliğimizin her daim huzur, istikrar ve istihdam sağlayan adımları destekleyici bir irade ile yapacağı çalışmaların şimdiden vatana millete hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

“Kadın, toplumun her alanında var olabilmeli”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu: “Kadınların güçlendirilmesi adına yapılacak tüm çalışmalara destek vermeye hazırız. Toplumun güçlenip yükselebilmesi, kadınların daha donanımlı, bilgili ve güçlü olmasından geçiyor.”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy: “Demokrasinin daha iyi bir noktaya ulaşmasını istiyorsak kadınların; eğitim, iş dünyası, siyaset, sivil toplum örgütleri gibi alanlarda yer almasını sağlamamız gerekiyor.”

Kocaeli Milletvekili, TBMM KEFEK Başkanı R. Sezer Katırcıoğlu: “Kadınların erkeklerle birlikte; ekonomide, siyasette ayrışmadan ve ötekileştirilmeden ülke ve vatanın geleceğine katkı sunmak amacıyla çalışmalar yapabilmeleri gerekiyor. Kadın, toplumun her alanında var olabilmeli.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top