KADEM Kocaeli Temsilciliği, Gençlere Yönelik Eğitim ve Atölye Çalışması Düzenledi

KADEM Kocaeli Temsilciliği 19 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Genç KADEM Kulüp üyeleri ve Genç KADEM Gönüllülerine yönelik Kadın Yasal Hakları Eğitimi ve Seramik Bardak Boyama Atölyesi etkinliği düzenledi.

Seramik bardak boyama atölyesi, eğitmen Semra Çavuş yönetiminde gerçekleşti. Genç KADEM gönüllüleri, istedikleri tasarımları seramik bardaklara uygulayarak yaratıcılıklarını sergilediler. Ardından yapılan fırınlama işlemi sonrasında, boyanan bardaklar öğrencilere hediye edildi.

Etkinliğin diğer bölümünde ise Avukat Ayşegül Öztürk tarafından Kadın Yasal Hakları Eğitimi verildi. Bu eğitimde, kadınların karşılaştığı sorunlara ışık tutuldu ve temel hak ve özgürlükler ışığında hayatlarını kolaylaştıracak yasal düzenlemeler hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitim, katılımcıların sorularını içeren etkileşimli bir şekilde gerçekleşti.

KADEM Kocaeli Temsilciliği’nin düzenlediği bu etkinlikler, gençlerin bilinçlenmesine ve toplumsal konulara duyarlılığını arttırmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top