KADEM Kocaeli Temsilciliği Güven Toplumun İnşası Eğitimlerine Başiskele İlçesinde Başladı

 KADEM Kocaeli Temsilciliği önümüzdeki dönem 12 ilçede “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitimini vermeyi hedefliyor. Kocaeli Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen planlama doğrultusunda eğitimlerin ilki, 22 Şubat Perşembe günü, 11.00-13.00 saatleri arasında, Başiskele Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan program, Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan konuşmasıyla devam etti. Erturan; ‘’Güven insana kendini güçlü hissettiren, sevgi ve merhamet duygularını açığa çıkaran en temel duygudur. Güven toplumunu oluşturmak medeniyet inşasının asıl dayanağıdır. Toplumda şiddetin yaygınlaşması da öncelikle güvensizlik duygusu ile açıklanabilir. Taraflar arasında sağlıklı bir iletişim kurulamadığında bazı insanlar için kaba kuvvet yazık ki iletişimin yerini alıyor. Kendini doğru ifade edememenin bir sonucu olan şiddet zamanla bir kültüre dönüşerek aile içinde kalmayıp toplumun diğer fertlerine ve farklı meslek gruplarına yönelerek toplumsallaşıyor. Dedi.

Kocaeli Temsilcisi, “KADEM Kocaeli Temsilciliği olarak, güven toplumunun oluşmasındaki en büyük engellerden biri olan şiddetin tüm yönleriyle ele alındığı eğitimler için inandığımız değerler gereğince harekete geçtik.’ Dedi.

KADEM’in 55 Temsilciliği aracılığıyla verdiği “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları Eğitimi’nin Kocaeli etabının ilkinde, konunun psikolojik boyutunu Sosyolog Neslihan Sevinç, Hukuki Boyutunu Avukat Ayşegül Öztürk, Dini Boyutunu ise İlahiyatçı Reyhan Ocak aktardı. 350 kişinin katıldığı eğitimde Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü de bilgilendirmelerde bulundu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top