KADEM Konya Temsilciliği’nden Depremzedelere Destek 

Kahramanmaraş merkez olmak üzere Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Suriye’de peş peşe iki büyük deprem meydana geldi.

Deprem felaketi sonrası depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için KADEM merkez başta olmak üzere 53 ildeki temsilciliklerimiz “Gün, Dayanışma Günü” sloganıyla deprem bölgesine yönelik çalışmalara başladı.

Depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için KADEM Konya Temsilciliği de kolları sıvadı. İlk andan itibaren çalışmalarını koordineli bir şekilde yürüten Temsilcilik ilk olarak kan bağışı ve yardım çağrısında bulundu. Gelen ayni yardımların tasnif, paketleme ve transferleri konusunda hızlıca yol kat ederek yerel yönetimlerle ortak çalıştı.

  • Deprem bölgesine gidecek 200 tır için yapılan çalışmalara destek olundu.
  • Depremin 4. gününde bölgeye gidecek 1 tır (86 Adet Battaniye, 212 Kıyafet, 6 Koli Gıda,5 Koli Çorap, 31 Koli Hijyen Seti, 75 Koli Ekmek, 20 Top Kefen, 16 Koli Ayakkabı, 3 Adet Yatak, 750 Koli Su, 4 Koli Süt, 1 Koli Muz, 15 Adet Isıtıcı, 11 Koli Bebek Bezi, 7 Koli Mama Ve Oyuncak, 400 Kg Kömür) malzeme için hazırlık çalışmaları yapıldı.
  • Konya’ya gelecek 100 çocuk ve anneden oluşan depremzedeler için çalışma yürütülüyor.

Siz De Destek Olun!

Afetzede vatandaşlarımıza yardımcı olmak için aşağıda yer alan hesap numaramıza bağış yapabilirsiniz.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEMVAKFI)

*KADEM Kamu Yararına Çalışan Bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top