KADEM: “Mağdurların ve Kamuoyu Vicdanının Sesi Olmaya Devam Ediyoruz.”

“Bağcılar Sapığı” olarak bilinen ve 4 çocuğun cinsel istismarı başta olmak üzere çeşitli suçlardan yargılanan Metin Şenay’ın ikinci duruşması bugün görüldü. Mahkeme Şenay’ı, 293 yıl 6 ay hapis cezası ve 1 milyon 687 bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı.

Bağcılar’da, ses izolasyonu yaptığı dükkânında çocuklara defalarca cinsel istismarda bulunan ve istismarı kayıt altına alan sucu Metin Şenay’a 196 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Sanık Şenay’ın 4 Haziran tarihinde Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci davasında, her bir çocuk için çeşitli ağırlaştırılmış suçlarla ayrı ayrı ve en üst sınırdan toplamda 293 yıl 6 ay hapis ve 1.683.000,00-TL para cezası verildi.

Dosyada gizlilik kararı bulunması nedeniyle duruşmada yer alamayan KADEM yönetici ve üyeleri, adliyenin önünde “Çocuk İstismarına Hayır”, “İstismara Hayır” yazılı pankartlar açarak mağdurlara destek verdi.

KADEM adına açıklamalarda bulunan Vakfın Hukuk Kurulu Başkanı Av. Helin Görgül, “Dört küçük çocuğun yaşamında derin izler bırakan sanığın gerekli cezayı alması için mağdurların ve kamuoyu vicdanının sesi olmaya devam ediyoruz” dedi.

İstanbul Bağcılar’da okuldan çıkan 11 yaşındaki kız çocuğunun, aynı mahallede su bayisi işleten sanığın cinsel istismarına uğradığını ve çocuğun ailesinin başvurusu üzerine suçüstü yakalandığını belirten Av. Helin Görgül sözlerine şöyle devam etti:

“Şikâyet üzerine açığa çıkan bu olayın maalesef tek mağduru 11 yaşındaki kız çocuğu değil. Sanığın, dükkanında süngerle ses yalıtımı sağladığı bir odada, başka çocuklara da cinsel istismarda bulunduğu ve sapık eylemlerini kayıt altına aldığı anlaşılmıştır.

Sanığın çocuklara yaşattığı dehşet, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Çocuk istismarıyla mücadele, tüm toplumun sorumluluğudur. KADEM Hukuk Kurulu olarak, toplumun tüm fertlerini derinden yaralayan bu davada hukukun üstünlüğü çerçevesinde, sanığın hak ettiği cezayı alması ve kamu vicdanının rahatlatılması için elimizden geleni yapacağız.

Nihai amacımız ise kadın-çocuk demeden herkesin güven içinde yaşayacağı bir toplum inşası için çalışmak.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top