KADEM Manisa Temsilciliği Açıldı

22 Ocak 2018, Manisa

KADEM’in 27. temsilciliği olan Manisa Temsilciliği, 22 Ocak Pazartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Manisa Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Temsilcisi Ümit Atman ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM’in 27. il temsilciliği olan KADEM Manisa Temsilcisi Ümit Atman yaptığı açılış konuşmasında kadınların sorunlarına çözümler bularak onların sesi olmak için KADEM Manisa olarak gönüllü olduklarını ifade etti.

“Son yıllarda toplumsal hayatta kadının varlığı ciddi bir artış gösterdi”

Temsilcilik açılışında konuşan KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın: “KADEM olarak kadınlarımızın bölgesel problemlerine özgü çözümler üretebilmek maksadıyla yurdun dört bir yanında açtığımız temsilciliklerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son yıllarda toplumsal hayatta kadının varlığı ciddi bir artış gösterdi ve bu konudaki farkındalık önemli ölçüde arttı. Yasal olarak da kadınlar lehine adımlar atılarak problemlerine yönelik çözümler getirilmeye çalışılıyor. Bunlar biz kadınlar açısından önemli kazanımlar. Pek çok alanda dışlanan adeta görmezden gelinen kadınlarımız, bugün hayatın her alanında aktif rol alarak uluslararası başarılara imza atabiliyor. İnsani yardım noktasında mağdur ve mazlum ülkelerin/ insanların umudu olmuş ülkemizin #Afrin’de başlattığı  #ZeytinDalıOperasyonu nda Rabbim Mehmetçiğin ve ordumuzun yardımcısı olsun.”

Manisa Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi: “Adalet ve barış medeniyetini kurmak istiyorsak kadınların statüsünü yükselterek eğitimine önem vermeliyiz.”

Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: “KADEM, nasıl hayatın her safhasında yer alan kadınla ilgilenip, problemlerine çözüm üretiyorsa KADEM Manisa’da bundan sonra aynı çalışmaları ilimizde yapacak. Biz de bu önemli görevin bilinciyle hareket eden KADEM ekibiyle birlikte olacağız.”

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın ve Yönetim Kurulu, Manisa Temsilciliği’nin açılışında Manisa’daki kadın STK’lar ile bir araya gelerek bölgedeki kadın sorunlarıyla ilgili istişarede bulundu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top