KADEM Mardin Temsilciliği Açıldı

03 Mart 2018, Mardin

KADEM’in 30. temsilciliği olan Mardin Temsilciliği, 03 Mart Cumartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, TBMM Meclis İdare Amiri ve Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin Temsilcisi Özgül Saidoğlu, KADEM Yönetim Kurulu ve yurdun dört bir yanından gelen KADEM il temsilcileri yaptı.

KADEM’in 30. il temsilciliği olan Mardin Temsilcisi Özgül Saidoğlu yaptığı açılış konuşmasında Mardin’in kadim geçmişi, tarihsel zenginlikleri, kültürel birikimi ve yapısında barındırdığı farklı medeniyetlerinin KADEM’ in ruhuyla bir bütün oluşturduğunu ifade etti.

“Kadının İlerlemesi Toplumsal Adaletin Bir Şartıdır”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, KADEM’in umudun ve bereketin şehri Mardin’de kadın sorunlarına sahaya inerek çözüm üretmek için bulunduğunu, kadınları toplumun her alanında güçlendirmek için çalışmalara devam edeceğini vurguladı. Aydın: Bir STK olarak öncelikli hedefimiz; şiddete çözüm önerileri sunarak, toplumsal farkındalığı arttırmak ve kamusal alanda şiddeti meşrulaştıran sebepleri azaltacak yasal düzenlemelere ön ayak olmaktır. Her alanda kadının statüsünü yükseltecek imkânlar ve fırsatların önünü açmalıyız. Kadın ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar güçlenecektir. Kadının ilerlemesi toplumsal adaletin bir şartı; demokratik, adil ve kalkınmış bir toplumun inşa edilmesinin de tek yoludur.” dedi.

Aydın’ın ardından konuşan Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, sürekliliği olan medeniyetlerde kadının önemini vurguladı. Miroğlu: “Medeniyetlerin sürekliliği aile ocağında başlar. Kadınlar bu anlamda medeniyetin birer taşıyıcı durumundadır. Bu nedenle de sürekliliği olan medeniyetlerde kadının rolü çok belirleyici ve seçkindir.” dedi.

“Kadınlarımız Demokrasimizin En Önemli Unsurudur”

Mardin Milletvekili, TBMM Meclis İdare Amiri Ceyda Bölünmez ise konuşmasında KADEM’in yaptığı çalışmalardan bahsederek, bu alanda faaliyet gösteren diğer STK’larla arasındaki farkı vurguladı. Bölünmez: “KADEM, kurulduğu günden bu yana kadınların sesi olmuş, farkındalık yaratan projelere imza atarak bu alanda faaliyet gösteren diğer STK’lar arasında duruşuyla, alternatif fikirleriyle farkını ortaya koymuştur.”

Son olarak söz alan Mardin Valisi Mustafa Yaman, kadınların demokrasilerdeki önemine değindiği konuşmasında: “Kadınlarımız demokrasimizin en önemli unsurudur. Birçok alanda olduğu gibi 15 Temmuz’da da meydanlara çıkan kadınlarımız, birer demokrasi kahramanı olmuştur.” dedi.

Açılış programı, Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez ile Yönetim Kurulu Üyeleri, 30. il temsilciliğimiz Mardin’in açılışına katılmak için yurdun dört bir yanından gelen temsilcilerimiz ile çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top